OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.04.11

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła możemy wziąć fragment z Dzienniczka s. Faustyny. Zachęcam też do obejrzenia wystawy o miłosierdziu Bożym na banerach wywieszonych na ogrodzeniu kościelnym od ul. Żwirowej. Cytaty i wystawa zostały wybrane i przygotowane przez grupę liturgiczną. Bardzo serdecznie dziękujemy.
 • Za tydzień w niedzielę 18 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii P. Małgorzatę Nawrocką – pisarkę ciekawych powieści dla dzieci i młodzieży. Na Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 Pani Małgorzata powie do nas kilka słów o swojej twórczości i o wpływie dzisiejszej kultury i literatury na dzieci, młodzież i dorosłych (m.in. o książkach o Harrym Potterze). Będzie możliwość kupienia książek z autografem. Na dodatkowej Mszy św. o godz. 12.30 będą dzieci I komunijne z rodzicami, a po Mszy św. będzie o godz. 13.15 konferencja dla rodziców na którą zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie transmitowana na facebooku Msza św. o godz. 11.00 i konferencja o godz. 13.15.
 • Premiera internetowa filmu „Wyrok na niewinnych” tutaj: www.rafaelkino.pl/www.rafaelfilm.pl/
 • W tym tygodniu przypada we wtorek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na facebooku i youtube.
 • Prosimy o przyniesienie za tydzień do kościoła tegorocznych lub z poprzednich lat palem z Niedzieli Palmowej z których przygotujemy popiół na Środę Popielcową.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 25 kwietnia o godz. 17.00.
 • Dziękuję kandydatom do bierzmowania i szczególnie ich rodzicom za uprzątnięcie Grobu Pańskiego, za zaangażowanie i odpowiedzialność za parafię.
 • Niedziela czytania Biblii za tydzień.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Lawendowej (cała). W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Konwaliowa i Optymistów. W następnym ul. Piastowska: 1, 3, 6, 7, 10, 12.
 • Prośba do osób, które sprzątają kościół w danym tygodniu, aby podlewały kwiaty; można nawet przyjść w środku tygodnia i podlać. Szczególnie teraz po świętach.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do odebrania w zakrystii specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o św. Józefie. Osoby chętne mogą się jeszcze zapisać.