OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.05.02

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • Za tydzień w niedzielę 9 maja po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele ( około g. 11.45) zaproszone małżeństwo: Agnieszka i Wiesław Szponar wygłoszą konferencję nt. budowania relacji małżeńskiej. Pani Agnieszka jest konsultantem naprotechnologii (więc będą też podjęte tematy: Naturalne Planowanie Rodziny, Naprotechnologia, antykoncepcja itp.). Więcej tutaj: http://www.arsferti.pl/about/. Po konferencji będzie możliwość osobistej rozmowy i zadania pytania. Podczas konferencji dzieci będą miały opiekę w salce na plebanii.
 • W bieżącym miesiącu 13 maja w czwartek podczas comiesięcznej modlitwy o nawrócenie dzieci i młodzieży będzie z nami małżeństwo: Wojciech Modest i Agnieszka Amaro. Po Mszy św. o godz. 18.00 podzielą się z nami świadectwem swojego przywrócenia do wiary. Wojciech Modest Amaro był jurorem w programie Top Chef i gospodarzem programu Hell’s Kitchen (Piekielna Kuchnia).
 • Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj i nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Dla dzieci będą naklejki z kolejnymi wezwaniami litanii. Zapraszamy, aby każde dziecko zrobiło dla Maryi kwiatek i przyniosło go przed obraz Matki Bożej w kościele do przygotowanego wazonu.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Osoby, które noszą w procesji feretrony, chorągwie i inne symbole wiary proszę o krótkie spotkanie w kościele po procesji. Później spotkanie grupy liturgicznej.
 • W I-szą niedzielę miesiąca będzie wyświetlany w kościele film po Mszy św. o godz. 16.00. Dzisiaj o godz. 17.00 będziemy mogli obejrzeć film „Ziemia Maryi” – w konwencji śledztwa ukazany jest wpływ Maryi na życie konkretnych osób i całego świata.
 • Spotkanie w sprawie Rocznicy I Komunii św. będzie dzisiaj o godz. 10.30.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 9 maja o godz. 17.00.
 • W poniedziałek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę.
 • Dzisiaj 2 maja jest dzień flagi państwowej, a jutro Rocznica Konstytucji 3 Maja. Wywieśmy flagi na naszych domach. Możemy nabyć flagę pod chórem. Dziękujemy harcerzom za podjęcie tej inicjatywy rozprowadzania flagi.
 • Film „Wyrok na niewinnych” można od 18 kwietnia oglądać w internecie na www.rafaelkino.pl. Cena seansu 19,90 zł. Dla parafii jest zniżka. Zaproszenia w cenie 4 zł z unikalnym kodem do wykorzystania do 18 czerwca możemy nabyć dzisiaj pod chórem. Można również wziąć za darmo ze stolika za ławkami vouchery z 50% zniżką na ten film.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakr., zakończona o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Piastowska: 11, 13, 14, 15, 18. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Piastowska: 17, 19, 23, 26A, 34, 35. W następnym ul. Piastowska: 39, 45, 46, i ul. Cicha. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.