OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.05.16

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • Od minionego piątku rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego, którą odmawiamy codziennie po nabożeństwie majowym. Za tydzień w niedzielę 23 maja będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na czuwanie modlitewne przed tą Uroczystością w sobotę 22 maja na wzór Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 z rozszerzoną liturgią Słowa, a następnie czuwanie z modlitwami, śpiewem i obrzędami. Zakończenie około godz. 20.00.
 • Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny w których jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św.
 • I Komunia św. będzie 30 maja o godz. 10.30 – jedna klasa, 12.00 – druga klasa. Prosimy parafian o przyjście na Mszę św. o godz. 9.00 lub 16.00, aby pozostawić miejsce dla dzieci, rodziców i rodzin.
 • Ponieważ w ostatnią niedzielę miesiąca będzie I Komunia św. dlatego różaniec i wymiana tajemnic będą za tydzień 23 maja po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższe niedziele co tydzień o godz. 17.00. Za tydzień 23 maja proszę też o obecność rodziców młodzieży.
 • Nabożeństwa majowe są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Dla dzieci będą naklejki z kolejnymi wezwaniami litanii. Zapraszam, aby dzieci zrobiły Kwiatek dla Matki Bożej i przyniosły do Jej obrazu.
 • Spotkanie osób uczestniczących w Adoracji Najświętszego Sakramentu, tych którzy się zapisują jak i przychodzących okazjonalnie będzie 11 czerwca w piątek w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w kościele. Zapraszam i proszę, abyśmy przyszli kto może.
 • Film „Wyrok na niewinnych” można od 18 kwietnia oglądać w internecie na www.rafaelkino.pl. Bilety ze zniżką w cenie 4 zł są do nabycia w zakrystii. Można również wziąć za darmo ze stolika za ławkami vouchery z 50% zniżką na ten film.
 • Jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 • W minionym tygodniu zmarł ks. infułat Jan Byrski, były proboszcz parafii św. Antoniego w Mińsku Maz. Dziękuję za obecność delegacji z naszej parafii na pogrzebie i przygotowanie wieńca od naszej wspólnoty. Msza św. za śp. Ks. Jana będzie odprawiona w naszym kościele 13 czerwca w niedzielę o godz. 13.00.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Piastowska: 39, 45, 46, i ul. Cicha. W tym tygodniu prosimy rodziców dzieci I Komunijnych. W następnym Ul. Leśna: 1, 5, 6, 7, 9, 11. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.