OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.05.23

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 • Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny w których jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św. Dziękuję osobom, które wczoraj uczestniczyły w Liturgii Wigilii i czuwaniu. Możemy wziąć modlitwę do Ducha Świętego, którą dał Karolowi Wojtyle w młodości jego Tata i odmawiał ją codziennie przez całe życie.
 • Możemy nabyć w najbliższe niedziele w zakrystii grę planszową „Owoce Ducha” wydaną przez p. Roberta Kościuszkę: https://kosciuszko.eu/pl/p/OWOCE-DUCHA-gra-/161. Pomaga doświadczyć czym są owoce Ducha Świętego i jak one zmieniają człowieka. Cena 40 zł.
 • I Komunia św. będzie 30 maja o godz. 10.30 – jedna klasa, 12.00 – druga klasa. Prosimy parafian o przyjście na Mszę św. na inne godziny: 9.00 lub 16.00. Właściwa I Komunia św. będzie w najbliższy czwartek 27 maja w święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Gości i rodzinę dzieci zapraszają na niedzielę. W czwartek przychodzą tylko dzieci ze swoimi domownikami i osoby, które zazwyczaj przychodzą na Mszę św. w dni powszednie.
 • W niedzielę 6 czerwca o godz. 18.00 będziemy mogli obejrzeć film „Najświętsze Serce” – o znaczeniu Serca Jezusa dla konkretnych osób, rodzin i całego świata. Więcej tutaj: najswietsze-serce
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami dzisiaj 23 maja o g. 17.15. Następne spotkanie w niedzielę 6 czerwca o g. 17.15, sama młodzież.
 • Nabożeństwa majowe będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach. Dla dzieci będą naklejki z kolejnymi wezwaniami litanii. Zapraszam, aby dzieci zrobiły Kwiatek dla Matki Bożej i przyniosły do Jej obrazu.
 • Prośba do mieszkańców poszczególnych sołectw o włączenie się w przygotowywanie ołtarzy na Boże Ciało: szczególnie z Żywego Różańca, Grupy Adoracyjnej, Domowego Kościoła. Proszę kontaktować się z sołtysami. Prosimy o przynoszenie kwiatków na procesję. Trasa procesji Bożego Ciała będzie taka sama jak w poprzednich latach. Proszę o przygotowanie trasy, posesji i domów.
 • Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
 • Dziękuję Paniom za troskę o kwiaty przy kościele: Cecylia Bąk, Ewa Papuga, Wanda Pękacka, Barbara Wicik
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy rodzice dzieci I Komunijnych. W tym tygodniu prosimy Ul. Leśna: 1, 5, 6, 7, 9, 11. W następnym Ul. Leśna: 10, 13, 17, i ul. Osiedlowa. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest dodatek historyczny o znaczeniu Kardynała Wyszyńskiego dla Polski w czasach komunistycznych. Jego postać jako Pasterza i Przewodnika.