OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.05.30

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 • Dzisiaj w naszej parafii I Komunia św. – 32 dzieci.
 • W najbliższy czwartek 3 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o 7.30, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 pójdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Mam prośbę o podjęcie przygotowań do Uroczystości Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy, trasy procesji i udekorowanie domów. W Boże Ciało będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 15.00 do 16.30. O godz. 16.30 będzie wyświetlony w kościele film „Najświętsze Serce” – o znaczeniu Serca Jezusa dla konkretnych osób, rodzin i całego świata. Więcej tutaj: najswietsze-serce i później od godz. 18.00 tak jak co tydzień adoracja przez 24 godziny do piątku do godz. 18.00. Film ten będzie powtórzony w niedzielę 6 czerwca.
 • Przeżywamy oktawę Bożego Ciała do następnego czwartku. Każdego dnia oktawy będzie Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 – godzinę przed Mszą św., a w niedzielę za tydzień 6 czerwca od g. 15 do 16 – przygotowanie do zawierzenia Polski Sercu Jezusa.

UDZIAŁ W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA, ZAPROSZONE WSPÓLNOTY

Piątek 4.06: grupa liturgiczna, caritas

Sobota 5.06: Kółka Różańcowe

Poniedziałek 7.06: Pielgrzymi rowerowi

Wtorek 8.06: Domowy Kościół, harcerze

Środa 9.06: schola

Czwartek 10.06: wszyscy

 • Prosimy o przygotowanie kwiatków na procesję Bożego Ciała i oktawę i przyniesienie ich do kościoła w środę przed Bożym Ciałem.
 • Dziewczynki z klasy III i młodsze prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji – trzeba przygotować sobie koszyczki, a z IV i starsze prosimy o niesienie poduszek z szarfami. Próba dla tych wszystkich bielanek będzie w najbliższą środę o g. 19.00 przy kościele. Starsze dziewczęta prosimy o niesienie szarf przy chorągwiach.
  Mam prośbę, aby chłopcy z klas II – VI nieśli różaniec podczas procesji, żeby Mamy pomogły.
 • Prośba do młodzieży żeńskiej, aby wzięła serce Matki Bożej i serce Pana Jezusa z szarfami.
 • PORZĄDEK PROCESJI: krzyż, sztandar straży, feretrony, figurka MB Fatimskiej, chorągwie, poduszki, różaniec, bielanki-sypaczki.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź od godz. 16.00, ponieważ będą się spowiadać dzieci z Rocznicy I Komunii św. i rodzice. Po Mszy św. będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wspólny różaniec w kościele o godz. 17.30. i Msza św. o g. 18.00. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca będzie Rocznica I Komunii św. o godz. 11.00, dlatego adoracja i procesja wokół kościoła będą po dodatkowej Mszy św. o godz. 12.30.
 • Raz w miesiącu w pierwszą niedzielę miesiąca będzie wyświetlany w kościele film. W niedzielę 6 czerwca o godz. 18.00 będziemy mogli obejrzeć film „Najświętsze Serce” – o znaczeniu Serca Jezusa dla konkretnych osób, rodzin i całego świata. Więcej tutaj: najswietsze-serce
 • Spotkanie osób Adorujących Najświętszy Sakrament będzie 11 czerwca w piątek, jest to Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. O g. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w kościele.
 • Nabożeństwa czerwcowe będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 6 czerwca o g. 17.15.
 • Możemy nabyć grę planszową „Owoce Ducha” wydaną przez p. Roberta Kościuszkę w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła. Pomaga doświadczyć czym są owoce Ducha Świętego i jak one zmieniają człowieka. Cena 40 zł. W internecie najtaniej za 52 zł. Dostępna w kolejne niedziele.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy Ul. Leśnej: 1, 5, 6, 7, 9, 11. W tym tygodniu prosimy Ul. Leśna: 10, 13, 17, i ul. Osiedlowa. W następnym Ul. Leśna: 25, 27, 29, 31 do końca. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.