OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.06.06

X NIEDZIELA ZWYKŁA

• W niedzielę 13 czerwca modlimy się za przyczyną bł. Honorata Koźmińskiego o nawrócenie dzieci i młodzieży.
    Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji.
    Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać na skrzynkę: https://www.parafiachrosla.pl/intencje/.
    Godz. 16.30 sakrament pokuty.
    Godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata.
    Godz. 18.00 Msza Święta, a po niej błogosławieństwo relikwiami błogosławionego Patrona.
    Transmisja na youtube od godz. 17.00 https://www.youtube.com/…/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BG…/featured.
    Więcej na stronie parafialnej: www.parafiachrosla.pl
  •
  • Nabożeństwa czerwcowe będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00 przed Mszą św.
  • Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego, pięknego i dobrego przeżycia Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała.
  • Do najbliższego czwartku przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia oktawy będzie Msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja wokół kościoła. W oktawie będzie adoracja Najśw. Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 – godzinę przed Mszą św. – przygotowanie do zawierzenia Polski Sercu Jezusa.

UDZIAŁ W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA, ZAPROSZONE WSPÓLNOTY

Poniedziałek 7.06: Pielgrzymi rowerowi

Wtorek 8.06: Domowy Kościół, harcerze

Środa 9.06: schola

Czwartek 10.06: wszyscy

• Prosimy o przyniesienie kwiatków na procesję w dni oktawy.
  • W czwartek na zakończenie oktawy będzie poświęcenie wianków.
  • W najbliższy piątek 11 czerwca będzie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00 Adoracja będzie cały dzień tak jak zawsze z przerwą na Mszę św. o godz. 9.00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie osobiste każdego z nas, naszych rodzin i naszej parafii Sercu Jezusa. Przyjdźmy całymi rodzinami na Mszę św. Każda rodzina dostanie obrazek z Aktem poświęcenia. Z racji Uroczystości nie obowiązuje nas post.
  • Tego dnia w piątek będzie Spotkanie osób Adorujących Najświętszy Sakrament po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W najbliższą sobotę z dziećmi Komunijnymi jedziemy do Loretto na Piknik anielski organizowany przez siostry Loretanki i czasopismo Anioł Stróż. Są wolne miejsca, zapraszamy wszystkich chętnych: młodszych i starszych. Wyjazd w sobotę 12 czerwca o g. 8.30 przy kościele, powrót na g. 16.00. Koszt przejazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii.
  • Spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I spowiedzi i Komunii św. będzie w niedzielę 13 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.
  • Rodziny dzieci z Rocznicy ufundowały nowe ampułki dla parafii. Dzieci dostają od rodziców w prezencie Biblię w komiksie. Pozostałe osoby mogą nabyć w cenie 40 zł. z zakrystii.
  • Jest nowe otoczenie pomnika 1918 i 1920. Gorąco dziękujemy za bezinteresownie wykonaną pracę dla naszej wspólnoty parafialnej: Dorota i Jan Sobotka, Zbigniew Bąk; trochę pomógł Krzysztof Piasecki. Znaczną część materiałów przekazali w darze i przywieźli bracia Adam i Michał Zającowie. Część kosztów pokryliśmy z kasy parafialnej. Dziękujemy za dary serca.
  • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do Kodnia w dniach 9-12 sierpnia.
  • W kruchcie możemy nabyć książeczkę o Najświętszym Sercu Jezusa i czym jest poświęcenie się Jemu. Cena 5 zł.
  • Możemy nabyć grę planszową „Owoce Ducha” wydaną przez p. Roberta Kościuszkę w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła. Pomaga doświadczyć czym są owoce Ducha Świętego i jak one zmieniają człowieka. Cena 40 zł. W internecie najtaniej za 52 zł. Dostępna w kolejne niedziele.
  • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy Ul. Leśnej: 10, 13, 17, i ul. Osiedlowa. W tym tygodniu prosimy Ul. Leśna: 25, 27, 29, 31 do końca. W następnym Ul. Spacerowa: 2a, 4, 8, 10, 12. Prosimy o podlewanie kwiatów w ciągu tygodnia.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.