OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.09.12

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dzisiaj w niedzielę 12 września o godz. 12.00 podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie beatyfikacja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Do nabycia w zakrystii: „Zapiski więzienne”, życiorys, komiks dla dzieci, obrazki. Wystawa zdjęć w kościele (dziękujemy p. Agnieszce Świstak i scholii). Konkurs wiedzy o Prymasie: zasady i pytania w gablocie i na stronie – losowanie i wręczenie nagród za tydzień 19 września na Mszy św. o g. 11.00. W TV może będą ciekawe audycje, filmy i programy. Materiały tutaj: beatyfikacja33.pl; www.wyszynskiprymas.pl/galerie-zdjec
 • Nasz parafianin Dominik Hawerczuk 13 września na Mszy św. o godz. 11.00 będzie składał swoje pierwsze śluby zakonne w klasztorze OO. Franciszkanów w Smardzewicach, gdzie przez ostatni rok odbywał formację w nowicjacie. Módlmy się za niego o dobre przygotowanie i przeżycie tego wydarzenia. Zapraszam na modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszych rodzin i parafii w każdy czwartek przed ołtarzem bł. Honorata, a w I czwartki miesiąca na Mszę św. w tej intencji.
 • Poświęcenie przyborów szkolnych będzie w niedzielę 19 września o g. 11.00. Szczególnie zapraszamy uczniów klasy I.
 • Kurs przedmałżeński – rozpoczęcie zostało przełożone z 15 września na tydzień później 22 września o g. 20.00 w salce. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • W najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalny zlot Służby liturgicznej w Tarchominie przy seminarium. Rozpoczęcie o g. 10.00, a zakończenie o g. 15.30. W programie: Msza św., zabawy i konkursy, koncert muzyczny. Zapraszamy bielanki, scholę i ministrantów. Szczegóły wyjazdu zostaną podane zainteresowanym.
 • Za tydzień 19 września odbędzie się w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 11:30 na Placu Zamkowym, a zakończenie Mszą św. o godz. 13.00 w kościele św. Krzyża. Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
 • 26 września w niedzielę parafialny wyjazd rowerami do Ossowa z racji 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Rozpoczęcie o g. 10.30 przy kościele, powrót około 17.00. Można dojechać samochodami.
 • Pielgrzymka do Zuzeli miejsca urodzenia i chrztu Prymasa Wyszyńskiego w sobotę 9 października. Szczegóły zostaną podane za tydzień.
 • Rodzice dzieci klasy III, którzy chcą, aby uczestniczyły w tym roku w bezpośrednim przygotowaniu do przyjęcia sakramentów pokuty i Eucharystii, zgłaszają się oboje do kancelarii parafialnej.
 • Kancelaria parafialna nie będzie czynna w najbliższy poniedziałek i środę (13 i 15 września), dlatego dzieci do I Komunii można zgłaszać do 22 września.
 • Młodzież klasy VIII i starsza, która chce uczestniczyć w przygotowaniu do bierzmowania zgłasza się razem z jednym z rodziców do końca września do kancelarii parafialnej.
 • Jutro przypada 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 • Dziękuję osobom, które pomogły uporządkować teren: Dorota Sobotka, Mariola, Lena i Krzysztof Piaseccy, Mariusz Laskus, Zbigniew Bąk, Mariusz Majak, Marcin Larkowski, Konrad Frelek.
 • Świątynię do liturgii przygotowali mieszkańcy ul. Zacisznej. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego: 1, 9, 10, 10A, 11, 12, 14. W następnym ul. Starzeńskiego: 17, 19, 20, 21, 22, 26, 26A.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.