OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2021.12.05

II NIEDZIELA ADWENTU

 • Od 5 do 7 grudnia przeżywamy rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek ze Szczecina, którego serdecznie witamy. Msze św. z naukami w poniedziałek i wtorek będą o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Sakrament pokuty będzie sprawowany w poniedziałek i wtorek przez dwóch księży w godz. 9.30-11.00 i 16.30- 19.30. Ofiary zbierane na tacę we wtorek będą wyrazem wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty oraz wsparciem działań Fundacji Małych Stópek.
  TRANSMISJA REKOLEKCJI NA KANALE YOUTUBE https://www.youtube.com/…/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BG…/featured:
  NIEDZIELA, 5 GRUDNIA GODZ. 16.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ
  PONIEDZIAŁEK, 6 GRUDNIA GODZ. 19.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ
  WTOREK, 7 GRUDNIA GODZ. 19.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ

  W najbliższą środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na każdej Mszy św. o g. 9.00 i 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej adopcji Dziecka Poczętego. Są wyłożone do wzięcia folderki do zapoznania się, czym jest ta adopcja. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski i będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 • Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Temat tegorocznych rorat: „Droga do Betlejem”. Dla dzieci są rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. W czasie rekolekcji i w środę 8 grudnia nie będzie Rorat, a więc na Roratach spotykamy się w najbliższy czwartek o 6.45.
 • Poświęcone dzisiaj opłatki możemy nabywać w zakrystii.
 • Możemy wspierać Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tegoroczne hasło brzmi: „Dziecko sercem rodziny.” Świece są wyłożone na stoliku pod chórem. Podaną kwotę wrzucamy do puszki.
 • Możemy również nabyć stroiki i w ten sposób wspieramy osoby potrzebujące z naszej parafii.
 • Za tydzień schola będzie rozprowadzać pierniki na święta po każdej Mszy św., a na Mszy św. o g. 11.00 będą przyrzeczenia scholanek. Zapraszamy.
 • Msza św. dla dzieci komunijnych będzie za tydzień 12 grudnia, ale nie o g. 12.30 jak było planowane, lecz o g.11.00. Będzie wtedy poświęcenie książeczek i obrazków Matki Bożej. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych będzie za tydzień w poniedziałek 13 grudnia o g. 19.00.
 • Dzisiaj jest Dzień modlitw za Kościół na wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszki na potrzeby tych chrześcijan.
 • Dziękuję za wpłaty indywidualne na potrzeby parafii: osoba z ul. Starzeńskiego.
 • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Wspólna: 1, 2, 2a, 4, 7. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 8, 9, 10, 11, 12, 13. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 15, 17, 18, 20, 26, 28.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.