OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.01.09

NIEDZIELA  CHRZTU PAŃSKIEGO

  • Msze św. w dni powszednie w styczniu będą z racji kolędy o g. 7.00. W niektóre dni Msza św. będzie wieczorem.
  • Za tydzień w niedzielę 16 stycznia w 5-tą rocznicę śmierci ks. Wojciecha Makowskiego, naszego byłego proboszcza zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji o godz. 9.00. Zapraszamy na tę Mszę św., a kto nie może uczestniczyć niech pamięta w modlitwie.
  • Są do nabycia 2 Gry: „Trzej Królowie” i „Droga do Betlejem” w jednym opakowaniu w cenie 10 zł. w kruchcie kościoła lub w zakrystii.
  • W tym tygodniu przypada w czwartek 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Zapraszamy rodziców i dziadków, którzy chcą się modlić o przemianę serc i zwrócenie się do Boga i Kościoła swoich dzieci i wnuków, ale też wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej młodzieży i chcą się modlić w tej intencji. Imiona osób, których będziemy obejmować modlitwą możemy napisać na kartkach w kościele przed Mszą św., lub przesłać emailem na adres parafialny. Od g. 16.30 sakrament pokuty. O godz. 17.00 różaniec z modlitwami do bł. Honorata. O godz. 18.00 Msza św., a po niej błogosławieństwo relikwiami bł. Patrona. Od godz. 17.00 będzie transmisja na youtube: youtube.com/channel/UCRsaJ1qmTi09qj9P3BGm-Yw/featured.
  • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Wspólna: 34, 42, 44, 46A, 57, 57A. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 61, 63, 65, 67, 69, 85. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 54, 56, 58, 62, 64, 66
  • Wizyta duszpasterska – kolęda. Ks. Proboszcz dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu odwiedził z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

 

Od 4 STYCZNIA 2022 r.  trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.

 

Trudno czekać na zakończenie pandemii. Część Parafian wyrażało pragnienie odwiedzin księdza w domach. Rozumiem, że niektóre osoby mogą czuć obawę przed zarażeniem koronawirusem siebie lub swoich bliskich, dlatego proszę, aby nie czuły się przymuszone w żaden sposób przez kogokolwiek do przyjęcia księdza w domu i w tej sytuacji powiedziały to księdzu przy furtce, lub wcześniej zgłosiły w zakrystii lub kancelarii. Dla Parafian, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjąć księdza w domu będzie Msza św. w kościele w zaproponowanym terminie.

 

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary, moralności i życia

 

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

 

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte.

Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Bardzo proszę, aby na czas wizyty pieski były albo uwiązane, albo w sąsiednim pokoju, żeby nie one były w centrum zainteresowania w tym momencie. Ksiądz przychodzi w komży, stule – jest to szczególny charakter wizyty i nie jest zasadne, aby istotą wizyty księdza była zabawa z pieskiem.

Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

 

W czasie kolędy zmieniają się godziny Mszy św. w dni powszednie.

Od poniedziałku do soboty Msza św. tylko rano o g. 7.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem – na bieżąco podawane: aktualności- intencje mszalne).

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.30 do 9.30. Można również przyjść w niedzielę do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

 

 

PLAN KOLĘDY 2022 rok

Poniedziałek 10 stycznia: Starzeńskiego od 73 do 61 i Nadrzeczna

Wtorek 11 stycznia: Starzeńskiego od 56 do 25 ( równolegle po obu stronach)

Środa, 12 stycznia: Starzeńskiego od 22 do 1 (równolegle po obu stronach) i Zaciszna

Piątek 14 stycznia: Szkolna 7A i od nr 28 do Parkowej

Sobota 15 stycznia: Leśna, Osiedlowa, Spacerowa

Poniedziałek 17 stycznia: Spokojna, Strażacka, Parkowa PGR, Szkolna PGR, Szkolna (od Strażackiej do Krótkiej), i Krótka

Wtorek 18 stycznia: Parkowa, Nowa

Środa 19 stycznia: Sosnowa rozpoczęcie od nr 51 , Wspólna od 117 do 99 (tylko po stronie Chrośli)

Czwartek 20 stycznia: Wspólna od 84 do 52 i od  97 do 55 (równolegle po obu stronach)

Piątek 21 stycznia: Wspólna od 46 do 26 i od 47 do 31 (równolegle po obu stronach)

Sobota 22 stycznia: Słoneczna, Tęczowa, Ogrodowa

Poniedziałek 24 stycznia: Wspólna od 24 do 1 (równolegle po obu stronach)