OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.01.30

IV NIEDZIELA  ZWYKŁA

 • Dziękujemy rodzicom dzieci klasy III B za uprzątnięcie szopki, choinek i wystroju świątecznego w kościele.
 • Msza św. w intencji o Boże błogosławieństwo dla osób odwiedzanych podczas wizyty duszpasterskiej będzie odprawiona w niedzielę 13 lutego o g. 12.30. Zapraszam szczególnie te rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w domu.
 • W najbliższą środę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane MB Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 10.00 i 18.00 i na każdej będzie poświęcenie gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, czyli zakonników i sióstr zakonnych. Modlimy się za nich, a ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na rzecz klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 7.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o g. 7.00 i wspólny różaniec w kościele o godz. 7.30. soboty.pl
 • Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
 • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Wspólna: 68, 91, 93, 95, 97. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 72, 76, 78, 82, 99, 105, 109. W następnym tygodniu ul. Sosnowa: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10.
 • Ks. Proboszcz dziękuje rodzinom, które w minionym tygodniu odwiedził z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowę i złożone ofiary na potrzeby parafii.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

 

Od 4 STYCZNIA 2022 r.  trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.

 

Trudno czekać na zakończenie pandemii. Część Parafian wyrażało pragnienie odwiedzin księdza w domach. Rozumiem, że niektóre osoby mogą czuć obawę przed zarażeniem koronawirusem siebie lub swoich bliskich, dlatego proszę, aby nie czuły się przymuszone w żaden sposób przez kogokolwiek do przyjęcia księdza w domu i w tej sytuacji powiedziały to księdzu przy furtce, lub wcześniej zgłosiły w zakrystii lub kancelarii. Dla Parafian, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjąć księdza w domu będzie Msza św. w kościele w zaproponowanym terminie.

 

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary, moralności i życia

 

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

 

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte.

Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Bardzo proszę, aby na czas wizyty pieski były albo uwiązane, albo w sąsiednim pokoju, żeby nie one były w centrum zainteresowania w tym momencie. Ksiądz przychodzi w komży, stule – jest to szczególny charakter wizyty i nie jest zasadne, aby istotą wizyty księdza była zabawa z pieskiem.

Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

 

W czasie kolędy zmieniają się godziny Mszy św. w dni powszednie.

Od poniedziałku do soboty Msza św. tylko rano o g. 7.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem – na bieżąco podawane: aktualności- intencje mszalne).

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.30 do 9.30. Można również przyjść w niedzielę do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

 

 

PLAN KOLĘDY 2022 rok

 

Poniedziałek 31 stycznia: Lawendowa i Wrzosowa 1-23 (parzyste i nieparzyste -do łącznika)

Wtorek 1 lutego: Wrzosowa od 24-38 (parzyste i nieparzyste) i Orzeszkowej

Czwartek 3 lutego: Wrzosowa od 39-69 (parzyste i nieparzyste)

Sobota 5 lutego: Kwiatowa (cała) – od lasu

Poniedziałek 7 lutego: Optymistów, Konwaliowa, Tulipanowa, Jaśminowa