OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.03.06

I NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 • Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy. Będzie je prowadził ks. Aleksander Suchocki, proboszcz parafii Drozdowo w diecezji łomżyńskiej, którego serdecznie witamy w naszej parafii. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne będą o godz.: 10.00, 17.00 i 19.00. Dla uczniów szkoły w Rudzie o godz. 12.00. Spowiedź będzie we wtorek. W środę będzie tylko jeden spowiednik. W poniedziałek i środę o godz. 10, 17 i 19 będą Msze św. z naukami. We wtorek Msza św. będzie tylko o godz. 8.00, bez nauki i bez spowiedzi, natomiast o godz. 10, 17 i 19 będą liturgie pokutne z indywidualną spowiedzią. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej, oraz wyłożony na stoliku za ławkami. Ofiary zbierane w środę będą wyrazem wdzięczności dla ks. rekolekcjonisty. Są wolne intencje mszalne we wtorek o g. 8.00 i w środę o g. 12.00.
 • W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • W tym czasie podejmujemy postanowienia i wyrzeczenia, aby być bardziej wrażliwym na głos Boga w naszych sercach.
 • Zdrapka wielkopostna jest do wzięcia na stoliku za ławkami.
 • Nie ma w tym roku skarbonek na jałmużnę wielkopostną. Ofiary dla potrzebujących możemy składać do puszki umieszczonej na ścianie po lewej stronie za ławkami.
 • Dziękuję Państwu Cecylii i Zbigniewowi Bąk oraz Agnieszce Maciążek za przygotowanie wystroju kościoła na Wielki Post.
 • Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na wizerunki św. Michała i św. Józefa w prezbiterium, które będą jeszcze dokańczane po rekolekcjach. Dziękuję dotychczasowym ofiarodawcom na ten cel: anonimowa Rodzina, Justyna Chutna, Róże Różańcowe: św. Józefa, św. Jana Pawła II, św. Barbary, Danuta Zatorska, anonimowy ofiarodawca. Dziękuję osobom, które ostatnio wpłacały na konto parafialne: Marzena Gryz, Paweł Kowalczuk i jedna rodzina, która wpłaca co miesiąc. Poświęcenie wizerunków będzie 19 marca w Uroczystość św. Józefa w sobotę o g. 18.00. Będziemy przygotowywać się przez nowennę do św. Józefa od 10 marca przed lub po Mszy św.
 • Będzie jeszcze możliwość złożenia ofiary do puszki dzisiaj, jutro i we wtorek po każdej Mszy św. na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 • Dzisiaj jest zbiórka darów rzeczowych, takich jak materace, koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli, pasty do zębów itp. w salce na plebanii przed lub po Mszy św. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy.
 • Droga wielkopostna w naszej parafii. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła piasek w torebce foliowej. To symbol przeżywania Wielkiego Postu – wyjścia na pustynię, aby znaleźć ciszę i spotkanie z Bogiem. Ten piasek możemy umieścić w jakimś naczynku przy naszym domowym ołtarzyku.
 • Dziękuję Grupie Liturgicznej za pomoc w przygotowaniu torebek z piaskiem i innych rzeczy, które będą nam towarzyszyć w kolejne niedziele.
 • Za tydzień w niedzielę 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie dzieci i młodzieży. Plan modlitwy tak jak zawsze.
 • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Mazowiecka: 3, 3A, 7, 7A, 24, 30, 32. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 19, 23, 25A, 40, 44, 46, 29, 33, 33A, 35, 50, 50A, 52, 68. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 61, 65, 70, 74, 78, 80, 84.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.