OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.03.13

II NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

• Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
  • Dziękuję za złożone ofiary tydzień temu na wizerunki św. Józefa i św. Michała w prezbiterium. Dziękuję za ofiary Róży św. Rity. Poświęcenie wizerunków będzie 19 marca w Uroczystość św. Józefa w sobotę o g. 18.00. Będziemy przygotowywać się przez nowennę do św. Józefa od 10 marca przed lub po Mszy św. Tekst nowenny do prywatnego odmawiania jest na naszej parafialnej stronie internetowej, tutaj: adonai.pl/modlitwy/?id=480
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w najbliższy czwartek o g. 19.00 na plebanii.
  • Od 19 do 25 marca będzie trwał Tydzień Modlitw o ochronę życia. Będziemy w tych dniach codziennie odmawiać modlitwy w tej intencji.
  • Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece wielkanocne.
  • Nie ma w tym roku skarbonek na jałmużnę wielkopostną. Ofiary dla potrzebujących możemy składać do puszki umieszczonej na ścianie po lewej stronie za ławkami.
  • Możemy też składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji. Dziękuję za ofiarę Róży św. Wojciecha.
  • Droga wielkopostna w naszej parafii. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła fragment z Pisma Świętego. To Słowo Boga do każdego z nas osobiście.
  • Film o objawieniach Maryi w Guadalupe w Meksyku pt. “Cud Guadalupe” będzie wyświetlony w dniach 13 oraz 20 marca, w Kinie Muza w Mińsku Mazowieckim o godzinie 14:30.
  • Jeśli ktoś chce może składać ofiary do puszki na Ukrainę. Dary przyniesione na plebanię przekazaliśmy bezpośrednio transportem na Ukrainę.
  • Dzisiaj jest przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy.
  • Msza św. w intencjach zbiorowych będzie raz w miesiącu w III niedzielę miesiąca o g. 11.00.
  • Świątynię do liturgii przygotowali: ul. Mazowiecka: 19, 23, 25A, 40, 44, 46, 29, 33, 33A, 35, 50, 50A, 52, 68. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 61, 65, 70, 74, 78, 80, 84. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka: 71, 73, 75A, 77, 86, 88, 98, 98B, 100.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.