OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.04.03

V NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

 • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00.
 • W najbliższy piątek 8 kwietnia będzie droga krzyżowa ulicami parafii. Msza św. o godz. 18.00, a o godz. 18.45 rozpoczęcie nabożeństwa przy kapliczce na skrzyżowaniu Parkowa/Starzeńskiego. Pójdziemy ulicami: Starzeńskiego, Leśną i Wspólną do Parkowej. Proszę, aby grupy parafialne zgłosiły się po rozważania dzisiaj do zakrystii. Dla dzieci i innych chętnych będzie droga krzyżowa tak jak zawsze o 17.30 w kościele.
 • Będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w najbliższą sobotę 9 kwietnia w godz. 10.00 – 11.30 i 16.00 – 17.30. Będzie drugi spowiednik.
 • Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu palm zapraszamy w najbliższy czwartek 7 kwietnia od godz. 16.00 do około 20.30 na plebanii. Można przyjść na dowolną ilość czasu. Kto może prosimy o dostarczenie bukszpanu, tui, borowiny i innych elementów dekoracyjnych do czwartku do g. 16.00. Palmy będą do nabycia w Niedzielę Palmową, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc potrzebującym z naszej parafii w ramach działalności parafialnej Caritas.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień, który jest szczególnym czasem uczestniczenia w śmierci, pogrzebaniu i zmartwychwstaniu Jezusa. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się przed kościołem i po procesji z palmami wejdziemy do kościoła. Prosimy, aby nie kupować palm w supermarketach, czy innych miejscach, ale przy kościele i w ten sposób wspierać potrzebujących z naszej parafii.
 • Można nabywać świece wielkanocne i stroiki na stoliku za ławkami. Można wspierać parafialną Caritas wpłacając na konto: 34 9226 0005 0002 5582 2000 0010.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami.
 • Z racji poświęcenia obrazu św. Józefa, chcemy przez jego wstawiennictwo modlić się szczególnie za rodziny i mężczyzn naszej parafii. Dniem modlitwy będzie I środa miesiąca, dlatego zapraszamy w najbliższą środę 6 kwietnia wszystkich, a szczególnie mężczyzn, aby u św. Józefa wypraszali dla siebie dobre wypełnianie swojego powołania życiowego, ale też prosili o rozeznanie powołania. Msza św. z modlitwami do św. Józefa o g. 18.00.
 • Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę rowerową do Gietrzwałdu w dniach 11-14 sierpnia 2022. Informacje o pielgrzymce i kontakt do zapisów podane są na plakacie w gablocie.
 • Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty: I Róża św. Jana Pawła II – 100 zł, V Róża św. Barbary – 100zł, VI Róża św. Rity – 100zł i ofiarodawcy indywidualni. Możemy wpłacić przelewem na konto parafialne: 13 9226 0005 0002 3000 2000 0010. Bóg zapłać za przelewy na konto bankowe parafii.
 • wyczajowo w naszej parafii kandydaci do bierzmowania z rodzicami pomagają przygotować grób Pański. Prosimy o zaangażowanie i pomoc. Spotkanie organizacyjne będzie w najbliższą sobotę 9 kwietnia o godz. 19.30. Przygotowanie Grobu będzie w poniedziałek i wtorek – 11 i 12 kwietnia o godz. 18.45.
 • Parafie w Mińsku Maz. organizują Ekstremalną Drogę Krzyżową 8 kwietnia. Więcej informacji i zapisy na stronie: edk.org.pl
 • Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z której przychody będą przeznaczone na pomoc misjonarzom. Zużyty sprzęt przynosimy na parking przy kościele od wtorku 5 kwietnia do środy 6 kwietnia do godz. 13.00, kiedy zostanie on zabrany. Wykaz zbieranego sprzętu wywieszony jest w gablocie.
 • Możemy przekazać działające używane laptopy z systemem MINIMUM! Windows 7, konkretnym Ukraińcom mieszkającym w Polsce, głównie z przeznaczeniem do nauki, pracy, nauki języka polskiego i kontaktów z rodziną, która została w Ukrainie. Mój znajomy z Mińska zajmuje się charytatywnie profesjonalnym usunięciem wszystkich danych i przygotowaniem laptopa do pracy dla Ukraińców (system, klawiatura itp.) oraz przekazuje potrzebującej rodzinie gratis. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
 • Dziękuję panom za pomoc w odśnieżeniu terenu w piątek, a p. Zbigniewowi Bąkowi w sobotę.
 • Dziękuję za liczny udział w Nabożeństwie wynagradzającym w I sobotę miesiąca. Będziemy kontynuować te nabożeństwa. Można w kruchcie wziąć obrazek z MB Fatimską i folder o I sobotach.
 • Droga wielkopostna w naszej parafii: Mój sakrament chrztu.
 • W archiwum parafialnym brakuje nam zdjęć z niektórych wydarzeń parafialnych. Wykaz brakujących zdjęć jest wywieszony w gablocie. Osoby posiadające te zdjęcia prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub przesłanie na adres parafialny.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Mazowiecka: 99,103, 103A, 104, 106, 108. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka: 112, 114, 116, 118, 115, 120, 124A, 124. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa (2 grupy): 1, 2, 2A, 3, 6, 8, 10, 11, 12A, 15, 16, 17.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.