OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.06.05

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 • Nabożeństwa czerwcowe są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach lub odmawiać litanię do Serca P. Jezusa indywidualnie.
 • Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny w których jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św.
 • Pielgrzymka parafialna do Częstochowy w sobotę 18 czerwca, związana z ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację św. Karola de Foucauld. Na Jasnej Górze będzie Msza św. i spotkanie w Sali Różańcowej ze świadectwami i wspomnieniami z kanonizacji. Jest to okazja, żeby nawiedzić sanktuarium jasnogórskie i pokłonić się Matce Bożej. Wyjazd o g. 6.00 sprzed kościoła, powrót na g. 20-21. Koszt 65 zł, indywidualna zniżka dla ministrantów, bielanek i scholii. Wyżywienie własne. Można zjeść obiad razem z innymi uczestnikami tego dziękczynienia – cena 60 zł – płatna dodatkowo dla chętnych. Są jeszcze wolne miejsca.
 • Warszawskie dziękczynienie za kanonizację św. Karola będzie w niedzielę 12 czerwca w katedrze warszawsko-praskiej na Pradze, ul. Floriańska. Msza św. o godz. 16.00, a następnie świętowanie. Zapraszam do wspólnego wyjazdu. Pociąg ze stacji Wrzosów o g. 14.27. Będzie możliwość spotkania i rozmowy z małymi siostrami i braćmi Jezusa.
 • Za tydzień w niedzielę 12 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią w sposób uroczysty do I Komunii św. Tego dnia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 12.30 dlatego prosimy, aby nie przychodzić na g. 11.00, ale zostawić miejsce w kościele dla dzieci i ich gości. Właściwa I Komunia św. będzie w czwartek 9 czerwca na Mszy św. o g. 18.00.
 • W najbliższy czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 • Zapraszam chłopców, którzy chcą dołączyć do ministrantów na spotkanie informacyjno-zapoznawcze w sobotę 11 czerwca na godz. 10.00. Wskazane, aby przyszedł też jeden z rodziców.
 • Rozpoczęła się rekrutacja do nowopowstałej Szkoły Podstawowej im. bł. Stefana Wyszyńskiego o charakterze chrześcijańskim w Dębem Wielkim. Informacje są na plakacie w gablocie.
 • Dnia 18 czerwca w sobotę w Parafii w Dębem Wielkim odbędzie się X Jubileuszowy Zjazd Róż Rodzinnych Diecezji Warszawsko – Praskiej. Hasłem spotkania będą słowa “Maryjo, Matko mojego wezwania”. serdecznie zapraszamy Kapłanów, Zelatorów, Członków Różańcowych Róż Rodzinnych, Róż Rodziców Modlących Się Za Swoje Dzieci i wszystkich chętnych. Dla dzieci będzie zapewniona opieka przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich “Skarb Serca”. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Mazowiecka 104A, Żwirowa 4A, 5C, 5, 7, 8, Kwiatowa 51. W tym tygodniu prosimy ul. Żwirowa: 9, 11, 11A, 13, 15. W następnym tygodniu ul. Żwirowa: 19B, 21, 21A, 21C, Sasankowa.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.