OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.10.16

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dzisiaj przeżywamy Odpust parafialny ku czci patrona parafii bł. Honorata Koźmińskiego pamiętając, że liturgiczne wspomnienie przypada 13 października. Przenosimy ten obchód na niedzielę, abyśmy mogli liczniej w nim uczestniczyć. Procesja po Mszy św. o g. 11.00. Dziękujemy za obecność, modlitwę i przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości o. Jerzemu Siedleckiemu ze zgromadzenia kapucynów do którego należał bł. Honorat oraz za prowadzenie od czwartku 40 godzinnego nabożeństwa, które nas przygotowało do odpustu.
 • Przy wyjściu z kościoła są do wzięcia obrazki z litanią do bł. Honorata. Módlmy się tą modlitwą za siebie i za naszą parafię. Tekst litanii tutaj: parafiachrosla.pl/litania-do-bl-honorata
 • Jako przygotowanie do odpustu przeżywaliśmy w piątek i sobotę 40 godzinne nabożeństwo: Adorację Najświętszego Sakramentu, Msze św., nabożeństwa i spowiedź. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnym czuwaniu i modlitwie za całą naszą parafię i we własnych intencjach.
 • W związku z Dniem Nauczyciela, który obchodziliśmy 14.10 w piątek i świętem św. Łukasza-patrona lekarzy i pielęgniarek we wtorek 18.10 pomódlmy się na nauczycieli, wychowawców, katechetów, wszystkich pracowników oświaty dziękując im za tę piękną służbę dla dobra społeczeństwa i Narodu oraz za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny: Pod Twoją obronę…. Wszystkim tym osobom składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych, siły i zdrowia dziękując za ich służbę, pracę i poświęcenie.
 • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku, kiedy nabożeństwo jest o godz. 7.30. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w środy i piątki. Proszę grupy parafialne o prowadzenie różańca – plan jest wywieszony w gablocie.
 • Pod chórem wyłożone są kartki na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypełnione Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.
 • Spotkanie dzieci I Komunijnych w poniedziałek 17.10. o g. 19.00 w kościele.
 • Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy” i trwa zbiórka na Fundusz Stypendialny dla ubogiej i zdolnej młodzieży. Nie ma w tym roku specjalnych puszek, ale korzystamy z naszych parafialnych.
 • Film Medjugorje będzie wyświetlony w Kinie Muza w Mińsku Mazowieckim, 16.10.2022 r. (niedziela), godz. 14:30 i 30.10.2022 r. (niedziela), godz. 15:00
 • Nasz parafianin ministrant Mateusz Pióro otrzymał promocję lektorską od ks. Biskupa podczas Mszy św. wczoraj o g. 11.00 w kościele św. Michała w Mińsku Maz.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Piastowska: 34, 39, 45, 46 i ul. Cicha. W tym tygodniu prosimy ul. Wiosenna i Jesienna – cała. W następnym tygodniu ul. Nadrzeczna: 1, 4, 5, 5A, 7. Prosimy o podlewanie kwiatów w kościele. W poniedziałek jest spotkanie w kościele o godz. 19.00.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o Miłosierdziu Bożym i objawieniach Jezusa siostrze Faustynie. Cena 12 zł.