OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.12.04

II NIEDZIELA ADWENTU

  • Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 6 grudnia. Będzie je prowadził ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas archidiecezji białostockiej. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź w te dni będzie od godz. 9.30 i od 16.30. Ofiary zbierane na tacę we wtorek będą wyrazem wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty oraz wsparciem Caritas białostockiej. https://bialystok.caritas.pl
  • Mszy św. roratnich nie będzie w czasie rekolekcji. Powracamy do nich od środy w dni powszednie o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Dla dzieci są rozdawane naklejki, a po roratach słodka bułka i herbata w sali na plebanii. Mile widziane są osoby, które chciałyby zasponsorować te bułki.
  • W najbliższy czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 6.45 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski i będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będzie możliwość podjęcia Duchowej adopcji Dziecka Poczętego o godz. 13.00 na zakończenie Godziny Łaski i podczas Mszy św. o godz. 18.00. Są wyłożone do wzięcia folderki do zapoznania się, czym jest ta duchowa adopcja. https://www.duchowa-adopcja.pl
  • Poświęcone dzisiaj opłatki możemy nabywać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na nowe schody przed kościołem.
  • Jak co roku możemy włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są wyłożone na stoliku pod chórem. Są również stroiki i sianko. Podaną kwotę wrzucamy do puszki. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz potrzebujących.
  • Możemy też włączyć się w akcję „Paczuszka dla maluszka”, podobnie jak rok temu. Bierzemy bombkę z choinki i przynosimy do 18 grudnia artykuły higieniczne i pielęgnacyjne dla niemowląt i małych dzieci, ale najlepiej do następnej niedzieli.
  • Dzisiaj jest Dzień modlitw za Kościół na wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszki na potrzeby tych chrześcijan.
  • Organizujemy wyjazd na przedstawienie Pinokio do seminarium duchownego w Tarchominie w niedzielę 18.12 na g. 18.30. wyjazd sprzed kościoła o g. 17.00. zapisy w zakrystii.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Starzeńskiego 30, 32, 33, 34, 37. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego 38, 40, 40A, 42, 42A, 43 i jeszcze dołączy druga grupa z powodu rekolekcji: 46, 47, 49, 50, 51. W następnym tygodniu ul. Starzeńskiego 52, 53, 54, 56, 61.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.