OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.12.18

IV NIEDZIELA ADWENTU

• Przeżywamy ostatni tydzień adwentu. Msze św. roratnie w tym tygodniu są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Dzieci, które chociaż raz były na roratach mogą przyjść do zakrystii po planszę i obrazki. W piątek będzie uroczyste zakończenie rorat. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chodziły na roraty.
  • Spowiedź będzie jeszcze w piątek 23 grudnia w godz. 19.00 – 20.00.
  • Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się liturgią domową w wieczór wigilijny 24 grudnia. Rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej powinna być wspólna modlitwa całej rodziny. Propozycja modlitwy jest dołączona do opłatków i w prasie katolickiej. W nocy z 24 na 25 grudnia Msza św. zwana Pasterką o godz. 24.00. W Boże Narodzenie 25 grudnia i św. Szczepana 26 grudnia Msze św. będą tylko o godz. 9.00 i 11.00, nie będzie Mszy św. o g. 16.00.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca 25 grudnia nie będzie różańca po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Pobłogosławione opłatki możemy nabywać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na nowe schody przed kościołem.
  • Jak co roku możemy włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są wyłożone na stoliku pod chórem. Są również stroiki i sianko. Podaną kwotę wrzucamy do puszki. Zachęcamy do czynu miłości na rzecz potrzebujących.
  • Dziękuję wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w roratach podczas adwentu. Dziękuję Paniom, które przygotowywały herbatę i bułki dla dzieci; osobom, które rozdawały obrazki; Grzegorzowi za prowadzenie śpiewów; p. Zbigniewowi za odśnieżanie terenu i przynoszenie codziennie bułek ze sklepu – bułki były przywożone z piekarni w Stojadłach; rodzicom i dziadkom dziękuję za przyprowadzanie dzieci i uczestniczenie wraz z nimi.
  • W zakrystii można kupić bardzo ciekawe gry planszowe na czas Świąt i ferii dla siebie, swojej rodziny lub jako prezent świąteczny: 1. „Trzej Królowie” – 15 zł. 2. „Pytaki” – gra rodzinna – poznajemy siebie nawzajem i swoją rodzinę – 100 zł. 3. „Gra wstępna” – dla pary małżeńskiej lub narzeczeńskiej – 110 zł. 4. „Największa wyprawa” – 15zł. 5. „Opiekun” – o św. Józefie – 15 zł.
  • Dziękujemy za odśnieżenie parkingu w ostatnich dniach: Jarosławowi Siporskiemu i Piotrowi Oleksińskiemu, a terenu wokół kościoła: Zbigniewowi Bąkowi.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Starzeńskiego 52, 53, 54, 56, 61. W tym tygodniu prosimy ul. Starzeńskiego 64, 64a, 65, (66, 67), 68, (73). W następnym tygodniu ul. Zaciszna.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.