OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.12.25

NARODZENIE PAŃSKIE

Drodzy Parafianie i Goście

Przeżywając piękny czas Świąt Narodzenia Pańskie doświadczamy radości z przyjścia Boga pośród nas. Składam najserdeczniejsze życzenia, aby tajemnica wcielenia Syna Bożego pomagała nam patrzeć na nasze życie i wszystkie wydarzenia w wymiarze duchowym – prowadzenia nas przez Boga w naszej codzienności i doczesności do pełni życia wiary i miłości. Niech Jezus – Bóg Zbawiciel rozprasza wszelkie ciemności, napełnia nasze serca nadzieją i przemienia je w miłą ofiarę dla Boga i drugiego człowieka. Niech doświadczenie bliskości Boga będzie obecne w każdym dniu Nowego 2023 Roku. Bądźmy dla siebie nawzajem w naszych rodzinach świadkami Bożego miłosierdzia i dzielmy się między sobą i z innymi miłością, która swoje źródło ma w dobroci Boga. Niech Was Bóg błogosławi.

Ks. Robert Pawlak

 

 • Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Bóg przyszedł do nas i zamieszkał pośród nas. Dziękujemy Bogu za tę wielką łaskę. W Boże Narodzenie 25 grudnia i św. Szczepana 26 grudnia Msze św. będą tylko o godz. 9.00 i 11.00, nie będzie Mszy św. o g. 16.00.
 • Jutro ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
 • Święto Świętej Rodziny obchodzimy zazwyczaj w niedzielę przypadającą po Bożym Narodzeniu, ale jeśli jak w tym roku Boże Narodzenie przypada w niedzielę, to następna niedziela to 1 stycznia: Święto Maryi, Bożej Rodzicielki i wtedy Święto Świętej Rodziny obchodzimy 30 grudnia. Nie lekceważmy tego święta, choć jest ono w dzień powszedni. Przyjdźmy tego dnia całą rodziną na Mszę św. o godz. 10.00 lub 18.00. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 • 31 grudnia Msza św. w intencji dziękczynnej o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od g. 17.00 spowiedź.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca 1 stycznia Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
 • 3 stycznia rozpocznie się wizyta duszpasterska. Plan zostanie podany 26 grudnia.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku tak licznie uczestniczyli w roratach podczas adwentu. Dziękuję Paniom: Jadwidze, Halinie, Władysławie i Barbarze, które przygotowywały herbatę i drożdżówki dla dzieci, p. Zbigniewowi Bąkowi za odśnieżanie terenu i przynoszenie codziennie bułek ze sklepu – bułki były przywożone z piekarni w Stojadłach, Grzegorzowi Kozłowskiemu za prowadzenie śpiewów, osobom, które rozdawały obrazki, Rodzicom i dziadkom dziękuję za przyprowadzanie dzieci i uczestniczenie wraz z nimi.
 • Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych kl. III za pomoc przy przygotowaniu szopki, obsadzaniu choinek i zawieszaniu lampek oraz przygotowanie stroików. Dziękuję naszym Parafianom za dwie duże choinki do kościoła oraz Michałowi Zającowi za dwie mniejsze choinki do kościoła i dwie na plebanię, a strażakom za ścięcie i przywiezienie. Ministrantom i lektorom za służbę liturgiczną. Dziękuję p. Mariuszowi za śpiew podczas liturgii na Mszy św.
 • Szczególnie dziękuję pp. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom za pomoc przy przygotowaniu szopki, przygotowanie i zmianę obrusów na ołtarzach i wszelką pomoc w przygotowaniu kościoła do Świąt.
 • Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcje Caritasu: zakupili świece, sianko, stroiki, przygotowali paczki dla potrzebujących. Przede wszystkim za wrażliwość serca. Zespół Caritas dziękuje wszystkim i życzy błogosławionych Świąt.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Zaciszna i ofiarę złożyli z ul.Starzeńskiego. W tym tygodniu prosimy ul. Leśna: 5, 6, 7, 9, 11, 13. W następnym tygodniu ul. Leśna: 10, 17, 25, 29, 31, 33 i Osiedlowa.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny jest w większej objętości i cenie 15 zł. Anioł Stróż – 9 zł, a Różaniec – 8 zł. Proszę sprawdzić aktualną cenę.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

Od 3 STYCZNIA 2023 r.  będzie w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. W dni powszednie od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 15.00, a w sobotę o godz. 9.00.

Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące cele:

– udzielenie Bożego błogosławieństwa konkretnej rodzinie w jej domu

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, możliwość przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i odnowienia więzi z Bogiem

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

 

Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy.

Prośba, abyśmy zastanowili się w jakiej intencji (o co) będziemy się modlić w naszej rodzinie podczas wizyty duszpasterskiej księdza. Na początku modlitwy będziemy mogli wypowiedzieć tę naszą prośbę.

Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie, gdyby w miarę możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domkach jednorodzinnych dużo czasu zajmuje przejście od domu do domu, otworzenie furtki, bramy, uwiązanie psa itp. Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki z klucza. Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

 

W czasie kolędy zmieniają się godziny Mszy św. w dni powszednie.

Od poniedziałku do soboty Msza św. tylko rano o g. 7.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem).

W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św., a w sobotę od g. 8.00 do 8.45. Można w niedzielę przyjść do zakrystii i umówić się na dogodny termin.

 

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

wtorek 3 stycznia: Choszczak, Cicha, Jesienna, Wiosenna

środa 4 stycznia: Żwirowa, Sasankowa

czwartek 5 stycznia: Optymistów, Konwaliowa, Tulipanowa, Jaśminowa

sobota 7 stycznia: Kwiatowa – rozpoczęcie od lasu, wyjątkowo od g. 10.00