OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.02.19

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

• W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W środę Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wielki Post to czas szczególnie intensywnej modlitwy, w którym szczególnie mocno rozlega się wezwanie do pokuty i nawrócenia. Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
  • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku, (chyba, że w dany piątek przypada jakaś Uroczystość np. Boże Narodzenie, Wszystkich Świętych, Wniebowzięcia NMP) osoby, które ukończyły 14 rok życia do końca życia. Natomiast wstrzemięźliwość i post ścisły obowiązują w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkie osoby pełnoletnie od 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia.
  • Rekolekcje wielkopostne będą w naszej parafii w dniach od 26 lutego do 1 marca, czyli rozpoczną się za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu. Będzie je prowadził ks. Paweł Cieślik z naszej diecezji, który jest wykładowcą liturgiki w seminarium duchownym i duszpasterzem akademickim na Pradze. Dniem spowiedzi będzie wtorek – będzie kilku spowiedników. W środę będzie tylko jeden spowiednik. Plan rekolekcji pojawi się wkrótce tutaj:
  • Od dzisiaj do następnej niedzieli trwa Tydzień modlitw o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Podejmijmy postanowienia modlitwy, wyrzeczeń w tej intencji oraz abstynencji od napojów alkoholowych na ten tydzień i cały Wielki Post.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Film „Opiekun” można oglądać w kinach od 24 lutego. https://filmopiekun.pl To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina, tym bardziej, że to polska produkcja, w której występują znani i znakomici aktorzy. Więcej informacji na stronach kin. Zorganizujemy wspólne wyjście do kina w Mińsku Maz.
  • Tydzień temu zebraliśmy do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejony Turcji i Syrii 1300 zł.
  • Modlimy się za dzieci, nauczycieli i wychowawców na czas ferii zimowych i życzymy dobrego wypoczynku.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Ogrodowa: 11, 15, 17, 18, 19, 21, 23. W tym tygodniu prosimy ul. Ogrodowa: 25B, 26, 27A, 28, 29. W następnym tygodniu Ogrodowa: 31A, 31B, 32, 33, 35. Jeśli jakieś rodziny wyjeżdżają na ferie to można się wzajemnie pozamieniać ze sobą.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny. Anioł Stróż – 9 zł, a Różaniec – 8 zł. Proszę sprawdzić aktualną cenę.