OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.02.26

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy. Będzie je prowadził ks. Paweł Cieślik z naszej diecezji, który jest wykładowcą liturgiki w seminarium duchownym i duszpasterzem akademickim na Pradze, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Plan rekolekcji tutaj: https://www.parafiachrosla.pl. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne dla uczniów szkoły w Rudzie będą o godz. 11.15 klasy I-IV i 12.30 klasy V-VIII. Dla wszystkich pozostałych o godz.: 10.00, 17.00 i 19.00. W poniedziałek i środę o godz. 10, 17 i 19 będą Msze św. z naukami. We wtorek będzie dzień spowiedzi i o godz. 10, 17 i 19 będą liturgie pokutne z indywidualną spowiedzią. We wtorek Msza św. będzie tylko o godz. 8.00, bez nauki i bez spowiedzi. W środę będzie tylko jeden spowiednik dla osób, które nie będą mogły być we wtorek. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej, oraz wyłożony na stoliku za ławkami. Ofiary zbierane w środę będą wyrazem wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty i na potrzeby duszpasterstwa akademickiego. Są wolne intencje mszalne we wtorek o g. 8.00 i w środę o g. 11.15 i 12.30.
 • Nabożeństwa w naszym kościele: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
 • W Wielkim Poście podejmujemy postanowienia i wyrzeczenia, aby być bardziej wrażliwymi na głos Boga w naszych sercach.
 • Skarbonki na jałmużnę wielkopostną są do wzięcia ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je do kościoła z naszą jałmużną w Niedzielę Palmową. Można też nabyć świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji i naszej parafii.
 • W każdą niedzielę wielkiego postu będzie nam towarzyszył jakiś znak pomagający w przeżyciu tego okresu. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła piasek w torebce foliowej. To symbol przeżywania Wielkiego Postu – wyjścia na pustynię, aby znaleźć ciszę i spotkanie z Bogiem. Ten piasek możemy umieścić w jakimś naczynku przy naszym domowym ołtarzyku. Dziękuję Grupie Liturgicznej za pomoc w przygotowaniu torebek z piaskiem i innych rzeczy, które będą nam towarzyszyć w kolejne niedziele.
 • Pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu jest też książeczka, którą możemy wziąć w kruchcie kościoła.
 • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I środę miesiąca modlimy się szczególnie do św. Józefa. Tego dnia spotkanie dla mężczyzn po Mszy św. o godz. 19.00. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 16.30. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.
 • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o g. 8.00, a później o 8.30 rozważanie i różaniec. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła. Po Mszy św. o godz. 16.00 (około g. 17.15) będziemy mogli obejrzeć w kościele film: „Żywy” – ukazujący czym jest Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Spotkanie grupy liturgicznej za tydzień po Mszy św. o g. 11.00.
 • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św. i ich rodziców będzie w poniedziałek 6 marca o godz. 19.00.
 • Film „Opiekun” można oglądać w kinach od 24 lutego. https://rafaelfilm.pl/opiekun/. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Jest to polska produkcja, w której występują znani i znakomici aktorzy. Więcej informacji na plakacie i w internecie.
 • Dziękuję Państwu Cecylii i Zbigniewowi Bąk za przygotowanie wystroju kościoła na Wielki Post.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Ogrodowa: 25B, 26, 27A, 28, 29. W tym tygodniu prosimy ul. Ogrodowa: 31A, 31B, 32, 33, 35. W następnym tygodniu Krótka – cała.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proszę sprawdzić aktualną cenę.