OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.03.19

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Nabożeństwa w Wielkim Poście: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej będą otrzymywały obrazki.
  • Jak co roku organizujemy parafialną pielgrzymkę rowerową. Tegoroczna pielgrzymka będzie w dniach 11-14 sierpnia do św. Lipki na Mazurach. Trasa liczy około 270 km pięknymi terenami Polski. Mile widziani są sponsorzy. Można wsparcie pielgrzymki złożyć w kopercie na tacę lub zrobić wpłatę na konto parafii z odpowiednią adnotacją. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 605 208 278 (Zbigniew Bąk).
  • Ponieważ 19 marca wypada w niedzielę, dlatego Uroczystość św. Józefa będzie obchodzona w poniedziałek 20 marca. Msza św. o godz. 18.00. Można wziąć sobie obrazki ze św. Józefem z modlitwami. Modlitewnik, magnes i gra planszowa „Opiekun” do nabycia pod chórem lub w zakrystii.
  • Od 19 do 25 marca będzie trwał Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Będziemy modlić się w tej intencji codziennie przed Mszą św. Możemy wziąć z kruchty folderki z modlitwami na ten tydzień i modlić się nimi indywidualnie w domu.
  • W najbliższą sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy 31 rocznicę powstania naszej diecezji. Msza św. będzie o godz. 18.00. Będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka poczętego w sobotę w Uroczystość Zwiastowania i następnego dnia w niedzielę 26 marca na każdej Mszy św. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestniczenia w kościele to może przyrzeczenie złożyć indywidualnie w domu. Na stoliku za ławkami są do wzięcia foldery z informacją o Duchowej Adopcji dziecka poczętego i teksty modlitwy.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 27 marca o godz. 19.00 na plebanii.
  • Rocznica I Komunii św. będzie w tym roku 11 czerwca o g. 11.00. Spotkanie dla rodziców będzie po Wielkanocy.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wystawionym do adoracji. Bóg zapłać za ofiary: Róża św. Franciszka – 100zł, I Róża św. Jana Pawła II – 100zł, VI Róża św. Rity – 100zł.
  • Ofiary na parafię: Kubicka Helena, Paweł Kowalczuk, Bartosz Orliński
  • W każdą niedzielę wielkiego postu będzie nam towarzyszył jakiś znak pomagający w przeżyciu tego okresu. Dzisiaj otrzymamy przy wyjściu z kościoła świeczkę. To symbol Chrystusa, który jest Światłością świata i naszych serc. Możemy tę świeczkę przynieść na Wigilię Paschalną.
  • Zapowiadany kiermasz książek przed kościołem będzie za tydzień. Każda książka za 2 zł.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Szkolna: 4, 6, 8, 10, 14. W tym tygodniu prosimy ul. Szkolna: 7A, 16, 22. W następnym tygodniu Szkolna: 24, 26, 28, 28A.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. Za tydzień będzie Gość Niedzielny Extra o Męce Jezusa i zachowanych relikwiach tej męki w cenie 14 zł. Proszę sprawdzić aktualną cenę.