OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.04.09

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

• Chrystus zmartwychwstał. Alleluja/ Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
  • Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego:

– p. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom, za przygotowanie ciemnicy, pomoc przy przygotowaniu grobu Pańskiego i różnych rzeczy w kościele i zakrystii

–  p. Ewie Papudze za piękne dekoracje kwiatowe przy ołtarzu oraz w ciemnicy i grobie Pańskim, za przywiezienie kwiatów i przygotowanie

– Dziękuję kandydatom do bierzmowania, a szczególnie ich rodzicom za przygotowanie Grobu Pańskiego. Tym, którzy podjęli ten trud dziękuję za zaangażowanie i odpowiedzialność za parafię.

– Natalii Maciążek, Grzegorzowi Kozłowskiemu i Jakubowi Barańskiemu za prowadzenie śpiewu

– służbie liturgicznej: lektorom i ministrantom za przygotowanie i posługę podczas liturgii, szczególnie Grzegorzowi Kozłowskiemu i Michałowi Pióro.

– dziękuję osobom z grupy liturgicznej za posługę w czasie całego Triduum

– p. Tomaszowi Źrodowskiemu za czuwanie nad adoracją i posługę szafarza

– OSP z Rudy za udział w liturgii i straż przy Grobie Pańskim

– Katarzynie Gruszkowskiej i Hani Zając za czytanie komentarzy

– wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy, w tym Różom Różańcowym.

– wszystkim dziękuję za wspólnotę wiary i modlitwy w przeżyciu tych świętych dni, za jedność naszej wspólnoty parafialnej

• Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i brali czynny udział w procesji rezurekcyjnej. Paniom i panom, którzy nieśli feretrony, chorągwie i inny wystrój procesji. Bielankom za piękne sypanie kwiatków Panu Jezusowi, a rodzicom za czuwanie nad bielankami.
  • W niedzielę Zmartwychwstania 9.04 Msza św. będzie o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 i 16.00.
  • W Poniedziałek Wielkanocny 10.04 Msze św. będą o godz. 9.00, 11.00 i dodatkowa o godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. taca na KUL.
  • Nowenna do Bożego Miłosierdzia z koronką będzie 10 kwietnia o godz. 9.00, a w następne dni do soboty po Mszy św. rano lub wieczorem. faustyna.pl/zmbm/nowenna-do-milosierdzia-bozego/
  • W następną niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia (dawniej nazywana Niedzielą Białą). Adoracja będzie od godz. 14.00 do 16.00. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w ramach którego odmówimy też koronkę do Bożego miłosierdzia. Później będzie adoracja w ciszy. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczone na dzieła Caritas naszej diecezji.
  • Odwiedziny chorych w domach w piątek 14 kwietnia od g. 9.00.
  • W najbliższy piątek nie obowiązuje post ze względu na Oktawę Wielkanocną. Wszystkie dni tego tygodnia są obchodzone jako Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcam do przychodzenia na Msze św. w tym tygodniu – każdego dnia w Ewangelii opis spotkania ze Zmartwychwstałych Jezusem.
  • Dzieci, które chodziły na Drogę Krzyżową mogą zgłosić się do zakrystii po zaległe obrazki i nagrodę.
  • Spotkanie dzieci z rocznicy I Komunii św. i rodziców w niedzielę 23.04 po Mszy św. o g. 11.00.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami w niedzielę 23.04 po Mszy św. o g. 16.00.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Parkowa: 16A, 16B, 18, 19, 21, 25, 5, 7, 8, 9, 15. W tym tygodniu prosimy ul. Parkowa: 1, 2, 3, 4, Nowa, Żwirowa 3. W następnym tygodniu ul. Sosnowa: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.