OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.04.23

III NIEDZIELA WIELKANOCY

  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 24.04 i 8.05 o g. 19.00.
  • „Czy chcecie gardzić Kościołem?” – te słowa zaczerpnięte z 1 Listu do Koryntian (1Kor 11,22) stanowią myśl przewodnią tegorocznej Niedzieli Narodowego Czytania Pisma Świętego przypadającej w drugą niedzielę po Wielkanocy, czyli 23 kwietnia. Rozpocznie ona XV Tydzień Biblijny, który obchodzony będzie od 23 do 29 kwietnia br., a z kolei hasło tego tygodnia “Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski “Wierzę w Kościół Chrystusowy”.Tegoroczna niedziela biblijna zachęca do czytania Ewangelii św. Jana.
  • Koncert zespołu kleryków franciszkańskich „Pokój i dobro”, w którym występuje Dominik Hawerczuk będzie w naszym kościele 3 maja po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczyste przyjęcie nowych ministrantów.
  • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
  • W najbliższą sobotę 29 kwietnia jest pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Radzymina. Szczegóły na plakacie. Może ktoś z naszych kół parafialnych mógłby i chciałby pojechać.
  • Za tydzień w niedzielę harcerze będą przed kościołem rozprowadzać flagi biało-czerwone, abyśmy mogli wywieszać je podczas świąt narodowych.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Sosnowa: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 2, 2A, 4, 8, 10. W następnym tygodniu ul. Wspólna: 1, 7, 9, 11, 13, 15.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.