OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.10.01

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Od dzisiaj 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie nabożeństwo będzie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku, kiedy nabożeństwo będzie o godz. 7.30. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w poniedziałki, środy i piątki. Będą rozdawane karteczki do wklejenia związane z życiem bł. Rodziny Ulmów. Proszę grupy parafialne o prowadzenie różańca według planu wywieszonego w gablocie.
 • W I środę miesiąca modlimy się do św. Józefa. Po Mszy św. spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 16.15. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00, a o 17.30 różaniec. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00. soboty.pl
 • Odpust parafialny ku czci patrona parafii bł. Honorata Koźmińskiego w niedzielę po 13 października, a więc 15 października. Przygotowaniem do odpustu będzie 40 godzinne nabożeństwo, które rozpocznie się w czwartek 12 października o g. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od czwartku g. 19.00 do soboty do g. 18.00, również w nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. W piątek i sobotę Msze św. będą o g. 10.00 i 18.00. Od najbliższego piątku będzie codziennie przed Mszą św. nowenna do bł. Honorata jako przygotowanie do odpustu parafialnego.
 • Spotkanie Róż Różańcowych z okolic Mińska Maz. w parafii Dębe Wielkie w sobotę 7 października. Rozpoczęcie o g. 15.00 i zakończenie Mszą św. o g. 18.00. W programie: konferencja maryjna, poczęstunek, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
 • Zamawianie intencji na 2024 rok od 2 października (poniedziałek) od g. 7.00 w kancelarii. Każda rodzina może zamówić tylko 1 intencję na niedzielę, a więcej na dzień powszedni.
 • Kurs przygotowujący do posługi katechisty i animatora parafialnego na UKSW. Informacje na plakacie w gablocie.
 • Procesje różańcowe 7 i 8 października w Warszawie i innych miastach. Informacje na plakacie. https://zjednoczeni2022.pl/procesje-rozancowe-za-polske/
 • Na końcu kościoła są do nabycia broszury i książki o życiu rodziny Ulmów: Wiktorii, Józefa i ich siódemki dzieci w tym jedno nienarodzone beatyfikowanej 10 września tego roku oraz za darmo obrazki z modlitwą. https://ulmowie.pl
 • Schody – zakończone prace. Można składać ofiary kwartalne w kopercie na tacę. Za tydzień taca tzw. „inwestycyjna” – na schody i kolejne inwestycje. Może będzie też zbiórka przez sołtysów w październiku. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.
 • Dziękuję pp. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom za przygotowanie kościoła do nabożeństw różańcowych.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Wrzosowa: 24, 24A, 25, 26, 27, 28, 29. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 30, 31, 32A, 34, 34A i B, 35, 36, 38. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.