OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.10.15

ODPUST PARAFIALNY – BŁ. HONORATA, XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Młodzież z klasy VIII, I średniej i starsza, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zgłasza się od najbliższego piątku z przynajmniej jednym rodzicem do kancelarii parafialnej. Należy zgłosić się do końca października.
 • Nasz parafianin Jan Larkowski otrzyma promocję lektorską w najbliższą sobotę 21.10 o g. 11.00 w kościele w Kałuszynie.
 • W związku z Dniem Nauczyciela, który obchodziliśmy 14.10 w sobotę i świętem św. Łukasza-patrona lekarzy i pielęgniarek w środę 18.10 pomódlmy się na nauczycieli, wychowawców, katechetów, wszystkich pracowników oświaty dziękując im za tę piękną służbę dla dobra społeczeństwa i Narodu oraz za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny: Pod Twoją obronę…. Wszystkim tym osobom składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych, siły i zdrowia dziękując za ich służbę, pracę i poświęcenie.
 • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku, kiedy nabożeństwo jest o godz. 7.30. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w poniedziałki, środy i piątki. Proszę grupy parafialne o prowadzenie różańca – plan jest wywieszony w gablocie.
 • Dzisiaj przeżywamy Odpust parafialny ku czci patrona parafii bł. Honorata Koźmińskiego pamiętając, że liturgiczne wspomnienie przypada 13 października. Przenosimy ten obchód na niedzielę, abyśmy mogli liczniej w nim uczestniczyć. Dziękujemy za obecność, modlitwę i przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości o. Dariuszowi Bryła ze zgromadzenia kapucynów do którego należał bł. Honorat oraz za prowadzenie od piątku 40 godzinnego nabożeństwa, które nas przygotowało do odpustu. strona o bł. Honoracie Koźmińskim
 • Przy wyjściu z kościoła są do wzięcia obrazki z litanią do bł. Honorata. Módlmy się tą modlitwą za siebie i za naszą parafię.
 • W kruchcie wyłożone są kartki na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypełnione Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.
 • Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski w rocznicę wyboru Jana Pawła II pod hasłem „Cywilizacja życia” i trwa zbiórka na Fundusz Stypendialny dla ubogiej i zdolnej młodzieży.
 • Na końcu kościoła są do nabycia broszury i książki o życiu rodziny Ulmów: Wiktorii, Józefa i ich siódemki dzieci, a także różańce z wizerunkiem bł. Rodziny i ziemią z ich grobu oraz za darmo obrazki z modlitwą. ulmowie.pl
 • Schody przy wejściu do kościoła – zakończone prace. Można składać ofiary kwartalne w kopercie na tacę.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Wrzosowa: 46, 48, 53, 55, 57. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51. W następnym tygodniu ul. Wrzosowa: 50, 52, 59, 61, 63, 65, 67, 69.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Pomódlmy się za Polskę w dniu wyborów do Sejmu i Senatu.