OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.10.22

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dzisiaj 22 października przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, ale ze względu na niedzielę nie ma tego obchodu liturgicznego w tym roku.
 • Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Modlitwy za misje. Modlimy się za misje i misjonarzy. Dzisiejsza taca na potrzeby misji.
 • Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku, kiedy nabożeństwo jest o godz. 7.30. W niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec w poniedziałki, środy i piątki. Dzieci, które chodziły na różaniec w październiku zapraszam na spotkanie kończące wspólną modlitwę w najbliższy piątek po Mszy św. o g. 18.00 w salce na plebanii.
 • Młodzież z klasy VIII, szkoły średniej i starsza, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zgłasza się z przynajmniej jednym rodzicem do kancelarii parafialnej. Należy zgłosić się do końca października.
 • W kruchcie wyłożone są kartki na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Proszę dopisać na kartce wypominki „roczne” lub „jednorazowe”. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.
 • Przy wyjściu z kościoła są do wzięcia obrazki z litanią do bł. Honorata. Módlmy się tą modlitwą za siebie i za naszą parafię.
 • Na końcu kościoła są do nabycia broszury i książki o życiu rodziny Ulmów: Wiktorii, Józefa i ich siódemki dzieci, a także różańce z wizerunkiem bł. Rodziny i ziemią z ich grobu oraz za darmo obrazki z modlitwą.
 • Dziękuję mieszkańcom Chrośli Południe za złożoną ofiarę 1750 zł. na schody, a sołtysowi p. Tadeuszowi Dróżdż za przeprowadzenie zbiórki.
 • Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Za tydzień zmiana czasu na zimowy.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Wrzosowa: 39, 40, 42, 44, 45, 47, 51. W tym tygodniu prosimy ul. Wrzosowa: 50, 52, 59, 61, 63, 65, 67, 69. W następnym tygodniu ul. Mazowiecka 104A, Żwirowa 4A, 5C, 5, 7, 8 i Kwiatowa 51.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.