OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.10.29

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Ostatnie nabożeństwa różańcowe do wtorku. Dzieci, które chodziły na różaniec mogą w zakrystii dostać zaległe obrazki i pamiątkę uczestnictwa.
 • W środę 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą o godz. 9 i 11. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Msza św. o g. 11.00 będzie odprawiona za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po Mszy św. procesja wewnątrz kościoła. Ta Msza św. zbiorowa za zmarłych z wypominków jednorazowych będzie codziennie do 8 listopada. Codziennie przed Mszą św. będą czytane kolejne imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. W czwartek 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych o godz. 18.00 będzie procesja wewnątrz kościoła z modlitwami za zmarłych i wyczytywaniem podanych imion zmarłych w wypominkach jednorazowych, a następnie Msza św.
 • Od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych (zachowując inne zwykłe warunki) możemy uzyskać odpust zupełny. Każdego dnia możemy uzyskać jeden odpust zupełny i możemy go ofiarować jedynie za zmarłych; jednego dnia za jedną osobę zmarłą. Zwykłe warunki uzyskania odpustu: 1. Spowiedź sakramentalna, 2. Przyjęcie Komunii św., 3. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) 4. Brak przywiązania do grzechu. https://brewiarz.pl/czytelnia/odpusty.php3
 • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I środę miesiąca modlimy się do św. Józefa, ale ze względu na 1 listopada modlitwa do św. Józefa i spotkanie mężczyzn będzie 8 listopada. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 16.15. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00. soboty.pl
 • Spotkania bielanek w najbliższą sobotę nie będzie.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 (około g. 17.00) będziemy mogli obejrzeć w kościele film. Tytuł podam 1 listopada.
 • Młodzież z klasy VIII i starsza, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zgłasza się z przynajmniej jednym rodzicem do kancelarii parafialnej. Należy zgłosić się do końca października.
 • W kruchcie wyłożone są kartki na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Proszę dopisać na kartce wypominki „roczne” lub „jednorazowe”. Wypełnione Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.
 • Dziękuję mieszkańcom Rudy za złożoną ofiarę 1620 zł. na schody, a sołtysowi p. Henrykowi Smudze za przeprowadzenie zbiórki.
 • Dzisiaj różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Wrzosowa: 50, 52, 59, 61, 63, 65, 67, 69. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka 104A, Żwirowa 4A, 5C, 5, 7, 8 i Kwiatowa 51. W następnym tygodniu ul. Żwirowa: 9, 11, 11A, 13, 15.
 • Znaleziony różaniec jest do odebrania w zakrystii.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.