OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2023.11.05

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych (zachowując inne zwykłe warunki) możemy uzyskać odpust zupełny. Każdego dnia możemy uzyskać jeden odpust zupełny i możemy go ofiarować jedynie za zmarłych; jednego dnia za jedną osobę zmarłą. Zwykłe warunki uzyskania odpustu: 1. Spowiedź sakramentalna, 2. Przyjęcie Komunii św., 3. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) 4. Brak przywiązania do grzechu.
 • W najbliższą środę modlimy się do św. Józefa i spotkanie mężczyzn po Mszy św.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za poległych w obronie Ojczyzny i naszych zmarłych podanych w wypominkach, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 (około g. 17.00) będziemy mogli obejrzeć w kościele film pt. „Opiekun” ukazujący obecność i wpływ św. Józefa na życie współczesnych osób w ich historii życia.
 • Msza św. i spotkanie dla zapisanych kandydatów do bierzmowania i rodziców w niedzielę 19 listopada o g. 16.00.
 • W sobotę 11 listopada będziemy obchodzić 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. będą o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00. Przed Mszą św. o godz. 11.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny zgromadzimy się przy pomniku przed kościołem i będziemy uczestniczyć w krótkiej uroczystości patriotycznej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach.
 • W czwartek obchodzimy święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie. Msza św. o g. 18.00.
 • Za tydzień w niedzielę przeżywamy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, czyli modlitwy i wsparcia materialnego dla katolików prześladowanych na świecie. Z tej racji za tydzień zbiórka do puszek w tym roku na pomoc katolikom na Bliskim Wschodzie. https://pkwp.org/bliski-wschod
 • Została pomalowana kruchta kościoła. Dziękujemy „niewidzialnej ręce”.
 • W minionym tygodniu kościół sprzątali: ul. Mazowiecka 104A, Żwirowa 4A, 5C, 5, 7, 8 i Kwiatowa 51. W tym tygodniu prosimy ul. Żwirowa: 9, 11, 11A, 13, 15. W następnym tygodniu ul. Żwirowa: 19B, 21, 21A, 21C.
 • Znaleziony różaniec jest do odebrania w zakrystii.
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.