OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.04.01

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 • Nowenna do Bożego Miłosierdzia z koronką będzie do soboty po Mszy św. rano lub wieczorem. faustyna.pl/zmbm/nowenna-do-milosierdzia-bozego/
 • W najbliższy piątek nie obowiązuje post ze względu na Oktawę Wielkanocną. Wszystkie dni tego tygodnia są obchodzone jako Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcam do przychodzenia na Msze św. w tym tygodniu – każdego dnia w Ewangelii opis spotkania ze Zmartwychwstałych Jezusem.
 • W najbliższą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia (dawniej nazywana Niedzielą Białą). Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 14.00 do 16.00. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w ramach którego odmówimy też koronkę do Bożego miłosierdzia. Później będzie adoracja w ciszy. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczone będą na dzieła Caritas naszej diecezji. Można też przynieść do ołtarza bł. Honorata skarbonki z jałmużną wielkopostną. https://www.faustyna.pl/zmbm/
 • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I środę miesiąca modlimy się do św. Józefa, a po Mszy św. wspólna modlitwa mężczyzn św. Józefa. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Spowiedź od godz. 16.15. Będzie drugi spowiednik. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g. 8.00. soboty.pl
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana za naszą Ojczyznę, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 • Od 2 do 8 kwietnia będzie trwał Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Będziemy modlić się w tej intencji codziennie przed Mszą św. https://pro-life.pl/zazyciem/
 • Za tydzień w poniedziałek 8 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. będzie o godz. 9.00 i 18.00. Będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka poczętego na każdej Mszy św. w poniedziałek 8 kwietnia i w niedzielę 7 kwietnia. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestniczenia w kościele to może przyrzeczenie złożyć indywidualnie w domu. Na stoliku za ławkami są do wzięcia foldery z informacją o Duchowej Adopcji i teksty modlitwy. https://www.duchowaadopcja.info/index.html
 • Kandydatów do bierzmowania i rodziców proszę o pomoc przy rozbieraniu grobu Pańskiego w sobotę 6.04 o g. 11.15.
 • W niedzielę 14 kwietnia odbędzie się w Warszawie ogólnopolski Narodowy Marsz Życia. Marsz zacznie się o g. 11.00 Mszą św. w katedrze św. Floriana przy ul. Floriańskiej, a następnie wyruszy o g. 12.30 w kierunku pl. Zamkowego i na pl. Trzech Krzyży. Proszę o kontakt osób zainteresowanych wspólnym wyjazdem z parafii. https://narodowymarszzycia.pl
 • Zostały zakupione przez parafię nowe organy firmy Viscount z nagłośnieniem za 34 000 zł z możliwością rozbudowy. P. Jakubowi Barańskiemu dziękuję za pomoc w wyborze i też była wyrażona pozytywna opinia z innego źródła. Jeżeli ktoś chciałby być fundatorem tych organów lub sponsorem jakiejś części to proszę o kontakt.
 • Dziękuję sąsiadom naprzeciwko kościoła za zdjęcie banerów wyborczych z ogrodzenia na wprost wyjścia z kościoła.
 • Dzieci, które chodziły na Drogę Krzyżową mogą zgłosić się do zakrystii po zaległe obrazki i nagrodę.
 • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Starzeńskiego: 1, 9, 10a, 11, 12, 14, 17, 19, 20, 21, 22, 22A, 25, 26, 26A, 27, 29. W tym tygodniu ul. Starzeńskiego: 30, 32, 33, 34, 37. W następnym ul. Starzeńskiego: 38, 40, 40A, 42, 42A, 43
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej. (wydania świąteczne)

 

 • Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego:

– p. Cecylii i Zbigniewowi Bąkom, za przygotowanie ciemnicy, pomoc przy przygotowaniu grobu Pańskiego i różnych rzeczy w kościele i zakrystii

–  p. Ewie Papudze za piękne dekoracje kwiatowe przy ołtarzu oraz w ciemnicy i grobie Pańskim, za przywiezienie kwiatów i przygotowanie

– Dziękuję kandydatom do bierzmowania, a szczególnie ich rodzicom za przygotowanie Grobu Pańskiego. Tym, którzy podjęli ten trud dziękuję za zaangażowanie i odpowiedzialność za parafię.

– Jakubowi Barańskiemu za prowadzenie śpiewu oraz scholii z parafii Wólka Mińska i z naszej parafii

– służbie liturgicznej: lektorom i ministrantom za przygotowanie i posługę podczas liturgii, szczególnie Michałowi Pióro, Grzegorzowi Kozłowskiemu za śpiewy

– dziękuję osobom z grupy liturgicznej za posługę w czasie całego Triduum

– p. Tomaszowi Źrodowskiemu za czuwanie nad adoracją i posługę szafarza

– OSP z Rudy razem z drużyną młodzieżową za udział w liturgii i straż przy Grobie Pańskim

– wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy, w tym Różom Różańcowym.

– Krzysztofowi Zgutce za robienie zdjęć podczas Triduum

– wszystkim dziękuję za wspólnotę wiary i modlitwy w przeżyciu tych świętych dni, za jedność naszej wspólnoty parafialnej

 • Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i brali czynny udział w procesji rezurekcyjnej. Paniom i panom, którzy nieśli feretrony, chorągwie i inny wystrój procesji. Bielankom za piękne sypanie kwiatków Panu Jezusowi, a rodzicom za czuwanie nad bielankami.