OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2024.05.19

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – VIII NIEDZIELA WIELKANOCY

 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w czuwaniu Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 • Uroczystość dzisiejsza kończy Okres Wielkanocny, kiedy jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św., a więc i do sakramentu pokuty – przynajmniej raz w roku.
 • Jutro piękne święto NMP Matki Kościoła, zawsze obchodzone po Zesłaniu Ducha Świętego. Msza św. o g. 18.00.
 • Za tydzień w niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00 – 35 dzieci przystąpi w sposób uroczysty do I Komunii św. Prosimy, aby nie przychodzić na g. 11.00, ale zostawić miejsce w kościele dla dzieci i ich gości.
 • Za tydzień nie będzie różańca o g. 11.00.
 • W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 • Nabożeństwa majowe są w dni powszednie i w niedziele przed Mszą św. W dni powszednie (oprócz wtorków) o godz. 18.00 nabożeństwo, a po nim, czyli około g. 18.15 Msza św. Dzieci i młodzież zapraszam w poniedziałki, środy i soboty Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach.
 • Poproszę osoby z grup parafialnych o włączenie się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Proszę o przygotowanie i udekorowanie trasy Procesji.
 • 25 maja (sobota) w godz. 12:00-18:00 przy zbiegu ulic Parkowej i Szkolnej w Rudzie będzie miał miejsce „Zajazd szlachecki w Rudzie” organizowany przez Grupę rekonstrukcji historycznej Chorągiew Księstwa Mazowieckiego Ziemi Liwskiej. Prawie 80 rekonstruktorów zaprezentuje obyczaje, stroje i uzbrojenie typowe dla XVII wieku. W programie: żywa lekcja historii- pokaz uzbrojenia, wyposażenia obozu, stroje z epoki, spotkanie z sokolnikiem, pokazy szermierki historycznej, inscenizacja potyczki.
 • Koncert Zespołu „Pokój i dobro” w którym występuje nasz parafianin Dominik będzie 26 maja o g. 16.00 w dolnym kościele parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie na Ursynowie.https://pokojidobro.net/wkrotce-zagramy-dla-was-w-warszawie-na-ursynowie/
 • Dzisiaj taca inwestycyjna z przeznaczeniem na spłatę zakupionych organów. Koncert organowy będzie 9 czerwca po Mszy św. o g. 11.00.
 • Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za gruntowne posprzątanie kościoła i terenu wokół z pomocą p. Zbigniewa Bąka, a p. Ewie Papudze za przygotowanie kwiatów.
 • W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła ul. Leśna: 10, 17, 25, 29, 31, 33 i Osiedlowa. W następnym ul. Spacerowa – cała (Boże Ciało).
 • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.