XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
- Każda rodzina naszej parafii, również osoby indywidualne mogą przyjąć do siebie bł. Rodzinę Ulmów w znaku ich relikwii. Można wybrać sobie odpowiedni termin. Relikwie będą w danym domu od niedzieli do środy lub od środy do niedzieli. Relikwie są przekazywane uroczyście na Mszy św. w środę o g. 18.00, a w niedzielę o g. 11 lub 16. W kruchcie (w zakrystii) możemy zapisywać się na dogodny-wybrany przez siebie termin.
- W kruchcie można też nabyć publikacje o bł. Rodzinie Ulmów.
- W poniedziałek 11 listopada będziemy obchodzić 106 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze św. będą o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o g. 16.00. Przed Mszą św. o godz. 11.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny zgromadzimy się przy pomniku przed kościołem i będziemy uczestniczyć w krótkiej uroczystości patriotycznej z udziałem OSP w Rudzie ze sztandarem. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach. Flagi polskie są do nabycia w zakrystii.
- Dzisiaj przeżywamy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, czyli modlitwy i wsparcia materialnego dla katolików prześladowanych na świecie pod hasłem „SOS dla Ziemi Świętej”. Z tej racji zbiórka do puszek w tym roku na pomoc katolikom w Ziemi Świętej. https://pkwp.org/kampanie/ziemia-swieta/
- W tym tygodniu przypada w środę 13 dzień miesiąca, kiedy modlimy się za przyczyną bł. Honorata o nawrócenie oddalonych od Boga. Zmiana godziny różańca już na stałe: godz. 17.30 różaniec z modlitwami do bł. Honorata, a o g. 18.00 Msza św.
- Dzieci, które chodziły na różaniec w październiku, mogą przyjść do zakrystii po brakujące obrazki i pamiątkę.
- Jest to już ostatni moment na zgłoszenie się do ufundowania witraża lub jego części, żeby można było umieścić nazwisko ofiarodawcy na witrażu (dana rodzina, wioska lub grupa parafialna). Sołtysi przeprowadzą w tym tygodniu zbiórkę na wioskach.
- Bóg zapłać za ofiary na okna i witraże: rodzina Zgutków z ul. Starzeńskiego ufundowała 1/6 witraża i jeszcze jedna rodzina anonimowa ufundowała 1/6 witraża,
Ofiarodawcy: Kostka Bogumiła, Jarosław i Dorota Pękaccy, Helena i Henryk Kowalczyk, Jadwiga i Mieczysław Krawczyk, Piotr i Justyna Głuchowscy, Anna i Wojciech Maj, Jolanta Bąk, Barbara Zagórska, Rodz. Abramowskich, Mariusz i Małgorzata Larkowscy, Zuzanna i Stanisław Wieczorek, Rodz. Perzanowskich, Anna Jaszczyk, Zofia i Czesław Jankowscy, Beata i Robert Wieczorek, Helena i Antoni Gańko, Krystyna i Jerzy Dróżdż, Agnieszka i Sławomir Gawin, Józef Gańko, Przemysław i Małgorzata Zając, Aneta i Konrad Frelek, Sikorska Agnieszka, Bartosz Orliński, Teresa i Andrzej Sękowscy, Barbara i Mirosław Ptaszyńscy, Pogorzelska Teresa, Chomka Ewa, Magdalena i Krystian Kapusta, Jolanta Ładno.
- W niedziele: 10 i 24 listopada 2024 r., o godz. 15.00 w Kinie Muza w Mińsku Mazowieckim zostanie wyświetlony film “W intencji pokoju”. Film ten zostawia widza z głęboką refleksją, a zarazem wielką nadzieją, że pokój, o który tak wielu modli się na całym świecie, jest możliwy do osiągnięcia. To dzieło, które trzeba zobaczyć, by zrozumieć, jak wielką moc ma wiara i wspólnota. Po seansie planowane jest krótkie spotkanie z reżyserem filmu Jerzym Szkamrukiem oraz ks. Markiem Kotyńskim. https://www.muzakino.pl/film/1021
- W seminarium duchownym dzień otwarty 15-16 listopada. https://wsddwp.edu.pl/dni-otwarte/
- Za tydzień 17 listopada taca inwestycyjna na witraże.
- W minionym tygodniu kościół sprzątali mieszkańcy ul. Wspólna: 58, 62, 64, 66, 68. W tym tygodniu prosimy ul. Wspólna: 72, 76, 78, 82, 99, 105, 109; w kolejnym tygodniu ul. Mazowiecka 4, 6, 8A, 8B, 10, 10A, 11.
- Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny.