Ogłoszenia Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

– Dziś Uroczystość Chrystusa Króla ,po mszy o 11.00 nabożeństwo adoracyjne –możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

– Zgodnie z zapowiedzią dziś przed kościołem zbiórka do puszek na odbudowę katedry w Sosnowcu.

– W najbliższym tygodniu i w następnych są wolne intencje także w Adwencie na roratach i w rekolekcje które się rozpoczną od III Niedzieli Adwentu .Przypominam że intencje zamówione  i wolne   można sprawdzać na stronie internetowej Parafii w kalendarzu. Dni tygodnia wyświetlane na szaro oznaczają intencje wolne – zaś na niebiesko zajęte. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

– Tydzień temu dwie mamy zapraszały do współtworzenia róży różańcowej rodziców ,którzy pragną modlić się za swe rodziny- Dzielę się radością –taka róża rodzinna powstała. Za tydzień 30 XI na mszy św. O 11.00 zawierzymy tę różę Maryi .Proszę wszystkich o obecność – przyniesienie ze sobą różańców. Zachęcam do tworzenia następnej takiej róży –chętne osoby mogą się wpisać do księgi różańcowej wyłożonej na stoliku za ławkami.Za tydzień po mszy o 11.00 spotkanie róż z modlitwą.

–  Kościół domowy naszej diecezji w dn. 27-29 XI przy ul. Floriańskiej 3- w Sali kurialnej od g.19.00-21.00 proponuje warsztaty dla małżeństw. Tytuł „Zadbaj o miłość”- poprowadzi je o.Adam Szustak. Organizatorzy zapewniają na miejscu opiekę  dla dzieci.

– Za tydzień rozpoczynamy Adwent.  W I niedzielę zostaną pobłogosławione opłatki. Proszę o pomoc w ich rozniesieniu członków żywego różańca i inne osoby z poszczególnych ulic. Opłatek  jest znakiem Chrystusa ,który nam siebie daje w Eucharystii i naszej łączności z Parafią.

– Za tydzień o g.17.00 na plebanii spotkanie dla rodziców dzieci klasy III. Zapraszam oboje rodziców –proszę o zarezerwowanie ok. 2 godzin.

-.Alumni III kursu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej mają zaszczyt zaprosić na sztukę teatralną pt. Miecz obosieczny na podstawie dramatu Jerzego Zawieyskiego pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza  i reżyserem sztuki jest aktor P.Jerzy Zelnik. Zapisy w zakrystii –koszt autokaru 15 zł.

– Zachęcamy do lektury tygodników :

– Ofiary na inwestycje złożyły kolejne rodziny- wszystkim serdecznie dziękujemy.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Helena Gańko Elżbieta Wocial Bożena Falińska Małgorzata Jarosław Kamińscy. Dziękujemy za sprzątnięcie  świątyni i ofiarę na kwiaty.