2018.09.30 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

2018.09.30 –  XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

• Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie nabożeństwo będzie o godz. 17.30, a Msza św. tak jak zawsze o g. 18.00. w niedziele nabożeństwo będzie o g. 16.00, a po nim Msza św. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorki i czwartki.
  • Za tydzień w niedzielę 7 października organizujemy Bal anielski dla dzieci i wszystkich chętnych. P. Agnieszka podjęła się poprowadzenia tego balu. Prosimy, aby uczestnicy, a szczególnie dzieci przygotowały sobie jakieś przebranie za anioła. Po Mszy św. o g. 11.00 przebierzemy się w salce i pójdziemy w korowodzie do domu kultury.
  • Osoby, które były na czuwaniu na Jasnej Górze i teraz na wycieczce z ministrantami mogą obejrzeć zdjęcia. Link do zdjęć jest tutaj. Trzeba go skopiować i otworzyć w przeglądarce.

Czuwanie na Jasnej Górze:   https://photos.app.goo.gl/6B8q7zNcyiuxG2kp6

Wycieczka ministrantów:   https://photos.app.goo.gl/g3d8forr7DFmnwUk8

• Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca będzie różaniec i wymiana tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę, aby po różańcu zostali na chwilę zelatorzy.
  • W najbliższą sobotę 6 października będzie spotkanie wszystkich członków róż różańcowych naszej parafii. Będziemy na różańcu i Mszy św., a po Mszy św. spotkanie w salce przy herbacie i ciastku.;
  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź będzie w kościele od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii. Będzie w piątek spowiadał jeszcze jeden ksiądz spoza parafii.
  • Za tydzień 7 października w I-szą niedzielę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 i procesja wewnątrz kościoła. Prosimy bielanki aby nie sypały kwiatków, ale niosły poduszki.
  • Od jutra od godz. 8.00 na plebanii będzie można zamawiać intencje Mszy św. w 2019 roku. Jedna rodzina może zamówić jedną Mszę św. w niedzielę, a pozostałe w dni powszednie.
  • W przyszłą niedzielę tj 7 października w kościele w Dębem Wielkim będzie spotkanie z Małgorzatą Nawrocką, znaną autorką książek antymagicznych dla dzieci i młodzieży. O godz. 16.00 odbędzie się konferencja nt. zagrożenia duchowe w literaturze opierając się m.in na  przygodach Harrego Potera, jak również opowie o szkodliwości dla rozwoju duchowego zabaw halloweenowych. Będzie możliwość zakupu książek pisarki. Szczegóły na plakacie.
  • Świątynię do liturgii przygotowały: (przeczytać z zeszytu) . Dziękujemy za sprzątanie i przygotowanie kwiatów. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Ogrodowa 1, 3, 5, 8, 10, 12. W kolejnym tygodniu ul. Ogrodowa 7A, 9, 14, 16, 18.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej: Idziemy, Gość Niedzielny oraz dla dzieci i młodzieży. Do Gościa Niedzielnego za tydzień będzie dołączony film „Sprawa Chrystusa”. Jeśli ktoś chce mieć pewność, że będzie mógł nabyć Gościa Niedzielnego z filmem to może zapisać się w zakrystii.

INTENCJE MSZALNE   30.09 – 08.10.2018

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30  WRZEŚNIA,

9.00      Śp. Zofię i Aleksandra Woźniców, Janinę i Leopolda Linde

11.00    Za Parafian, W intencji dziękczynnej w 25 rocz. zawarcia sakramentu małż. Ewy i Jacka z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i całej rodziny. O błog. Boże i potrzebne łaski dla Krzysia Kucia w 1 rocz. urodzin.

16.00    Śp. Pawła Wasilewskiego, zm. z rodz. Piotrkowicz i Wasilewskich

PONIEDZIAŁEK – 1  października, św. Tereski

18.00    Śp. zm. z kół Żywego Różańca z Chrośli

WTOREK  –  2  października, świętych Aniołów Stróżów

18.00    Śp. Walentego Figata

ŚRODA  –  3  października, Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

18.00    Śp. Kazimierę Dobosz i Jana Falińskiego

18.30    Ś. Mariana Lecha

CZWARTEK  –  4  października, św. Franciszka

7.00      Śp. Wacłąwę, Mariannę, Stanisłąwę i Ryszarda Janczaków, Mariannę, Ludwika Domańskich

PIĄTEK  – 5  października, św. Faustyny

18.00    Śp. Aleksandra Woźnicę

SOBOTA  –  6  października,

11.00    Msza św. z chrztem

18.00    Śp. Anielę, Feliksa, Stanisława Walesiak, córki i wnuczek

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7  października,

9.00      O błog. Boże dla rodz. Woźnica

11.00    Za Parafian, W intencji dziękczynnej w 20 rocz. zawarcia sakramentu małż. Doroty i Jarosława z prośbą o błog. Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i całej rodziny.

16.00    Śp. Apolinarego, Jadwigę i Stanisława Guzek,, Wiktorię i Władysława Augustyniak

PONIEDZIAŁEK – 8  października,

18.00    Śp. Radosława Rokickiego