OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2022.05.29

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

• Do wtorku ostatnie nabożeństwa majowe. Nabożeństwa czerwcowe od środy będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., we wtorki o godz. 7.00, pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.00 przed Mszą św. Jeśli nie będziemy na nabożeństwie w kościele to starajmy się prowadzić nabożeństwa w naszych domach lub odmawiać litanię do Serca Pana Jezusa indywidualnie.
  • Od minionego piątku rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego. Za tydzień w niedzielę 5 czerwca będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na czuwanie modlitewne w sobotę 4 czerwca na wzór Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 z rozszerzoną liturgią Słowa, a następnie czuwanie z modlitwami, śpiewem i obrzędami. Zakończenie około godz. 20.00.
  • Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny w których jesteśmy zobowiązani do przystąpienia do Komunii św.
  • Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii DZIĘKCZYNIENIE ZA KANONIZACJĘ BRATA KAROLA DE FOUCAULD. Są obecne relikwie św. Karola. Gościmy z tej okazji w naszej parafii osoby należące do tzw. Rodziny Karolowej, pragnące żyć jego duchem. Na Mszach św. o g. 9.00 i 11.00 usłyszymy ich świadectwo życia. Będzie można też nabyć figurki i inne wyroby z gliny wykonane własnoręcznie przez małe siostry Jezusa. Tu można obejrzeć wyroby: wyroby-z-gliny. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie spotkanie dla chętnych z naszymi gośćmi, a potem skromny poczęstunek na plebanii.
  • Ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację brata Karola będzie w Częstochowie 18 czerwca w sobotę. Organizujemy wyjazd parafialny. Jest to okazja, żeby nawiedzić sanktuarium jasnogórskie i pokłonić się Matce Bożej. Wyjazd o g. 6.00 sprzed kościoła, powrót na g. 20-21. Koszt 65 zł, indywidualna zniżka dla ministrantów, bielanek i scholii. Wyżywienie własne. Można zjeść obiad razem z innymi uczestnikami tego dziękczynienia – cena 60 zł – płatna dodatkowo dla chętnych. Prośba, aby zadeklarować wstępne zainteresowanie tą pielgrzymką, aby można było potwierdzić rezerwację autokaru.
  • Warszawskie dziękczynienie za kanonizację św. Karola będzie w niedzielę 12 czerwca w katedrze warszawsko-praskiej na Pradze, ul. Floriańska. Msza św. o godz. 16.00, a następnie świętowanie. Zapraszam do wspólnego wyjazdu. Pociąg ze stacji Wrzosów o g. 14.27.
  • W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. I środa miesiąca będzie szczególnym dniem modlitwy do św. Józefa, dlatego zapraszamy w najbliższą środę 1 czerwca, aby tego dnia szczególnie ojcowie modlili się za swoje dzieci w dniu dziecka. O godz. 18.00 modlitwy do św. Józefa i później Msza św. Po Mszy św. spotkanie dla mężczyzn. Najpierw różaniec, a później rozważanie Pisma św. Kilku mężczyzn wyraziło chęć uczestniczenia, ale zapraszamy wszystkich chętnych. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą o godz. 18.00. Adoracja w tym tygodniu rozpocznie się w czwartek o g. 20.30, a zakończy w piątek o g. 13.00. W piątek odwiedziny chorych w domach od g. 9.00. Proszę, aby zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź od godz. 16.15. Będzie dodatkowo dwóch spowiedników. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie prowadzona Adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o godz. 19.45 – indywidualnym błogosławieństwem.
  • W sobotę będzie nabożeństwo i Msza św. w intencji wynagradzającej ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. o g. 8.00, a później o 8.30 rozważanie i różaniec. soboty.pl
  • Za tydzień w niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o g. 11.00 będzie Rocznica I Komunii św. Po Mszy św. będzie adoracja i procesja wokół kościoła. Będzie dodatkowa Msza św. o g. 12.30.
  • Dzisiaj na Mszy św. o g. 11.00 jeden kandydat Franciszek został włączony do grona ministrantów i otrzymał komżę.
  • Dzisiaj różaniec będzie nie po Mszy św. o g. 11.00, ale o g. 9.00.
  • W minionym tygodniu nasz kościół sprzątali mieszkańcy: ul. Wrzosowa: 50, 52, 59, 61, 63, 65, 67, 69. W tym tygodniu prosimy ul. Mazowiecka 104A, Żwirowa 4A, 5C, 5, 7, 8, Kwiatowa 51. W następnym tygodniu ul. Żwirowa 9, 11, 11A, 13, 15.
  • Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.