DLA DZIECI

Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży pt.: „Moje tegoroczne Święta Wielkanocne (inne od wcześniejszych). Jakie wydarzenie lub przeżycie było dla mnie wyjątkowe (ważne, dobre i piękne) w te Święta?” Termin do 27 kwietnia – dwa tygodnie, bo dłużej to zapomnimy już o tych Świętach. Kategorie wiekowe zostaną podane wkrótce.

Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich naszych domowników do stworzenia Domowego Teatru i przygotowania przedstawienia pt. „MODLITWA, POST, JAŁMUŻNA”

Podzielmy role, przygotujmy dialogi, stroje, dekorację – scenografię. Można też przygotować oświetlenie i dźwięk.

Dla mających więcej czasu, możliwości i talentu: można stworzyć piosenkę.

Można zachować ten tekst bez zmian i przedstawić z udziałem narratora.

Lub można dopisać dialogi, których brak jest w bajce ( np. w sklepie ze sprzedawcą, kłótnia z sąsiadem, złość do dzieci pod oknem itd.)

Wystawcie to przedstawienie w domu. Możecie je nagrać, lub chociaż zrobić kilka zdjęć i przesłać na adres parafialny: proboszcz@parafiachrosla.pl. Wasze nagranie lub zdjęcia umieścimy na facebooku parafialnym. Uzgodnijcie to z rodzicami.

POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!  DO DZIEŁA!!!!!!!!!

JEŻELI WAM SIĘ SPODOBA TO MOŻE BĘDZIE TO POCZĄTEK PARAFIALNEJ GRUPY TEATRALNEJ – w skrócie PGT, lub wymyślimy inną nazwę.

Bajka jest pod tym linkiem: bajka-modlitwa-post-jałmużna

Konkurs!

Wszystkich chętnych zapraszamy do wykonania, dowolną techniką, ilustracji do wybranej stacji Drogi Krzyżowej.

Niech ta praca będzie okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar zbawienia

1. Prace mają przedstawiać wybraną stację Drogi Krzyżowej.
2. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
3. Prace będą oceniane w przedziałach:
– I-III klasa Szkoły Podstawowej
– IV-VI klasa Szkoły Podstawowej
– VII – VIII + dorośli
4. Prace wykonujemy dowolną techniką plastyczną w formacie A4
5. Praca powinna być wykonana samodzielnie przez jednego autora.
6. Praca powinna być podpisana, imię i nazwisko, klasa (bądź zapis “dorosły”)
7. Prace prosimy przesyłać na adres mailowy: proboszcz@parafiachrosla.pl
8. Konkurs trwa od 19.03 do 25.03.2020 r. (do północy).

Anioł Stróż
Mały Gość Niedzielny – tutaj ciekawe piosenki dzieci o koronawirusie i ciekawostki

piosenki na kwarantannę

piosenka: Posluchajcie-jak-poradzic-sobie-z-koronawirusem