Kościół

Inspiracją do projektu nowego prezbiterium był fragment Hbr.12.22-24. Na trzech ścianach w prezbiterium w łączności z dwoma ołtarzami bocznymi jest przedstawione symbolicznie niebieskie Jeruzalem do którego zmierzamy jako lud pielgrzymujący. W centrum znajduje się obraz Chrystusa miłosiernego- uwielbionego , którego Krew przemawia bardziej niż krew Abla. Po obu stronach wizerunku jest ukazany kościół pierworodnych, czyli święci i błogosławieni polscy, którzy nam patronują i za nami orędują. Po lewej stronie, u góry: Bł. Jerzy Popiełuszko, na dole od lewej: Św. Jan Paweł II, Bł. Michał Sopoćko. Po prawej stronie u góry: Bł. Marianna Biernacka, na dole od lewej: Św. Faustyna Kowalska, Bł. Karolina Kózkówna. Wymienione osoby nieprzypadkowo zostały wybrane. Św. Jan Paweł II i Bł. Jerzy Popiełuszko to święci szczególnie bliscy naszemu pokoleniu. Św. Faustyna po jednej stronie tabernaculum i Bł. Michał Sopoćko po drugiej to postaci, którymi posłużył się Chrystus, by objawić największy przymiot Boga.

Bł. Marianna Biernacka – żona, matka, teściowa – męczennica II wojny światowej, która ofiarowała swe życie, by uratować synową będącą w stanie błogosławionym. Patronuje żonom i matkom. Bł. Karolina Kózkówna – dziewica, męczennica jest patronką w odkrywaniu Bożego zamysłu wobec daru seksualności i strzeżenia wyższych wartości. Najważniejszymi naszymi orędownikami w niebie są Bł. Honorat Koźmiński nasz Patron i Matka Boska Częstochowska. Im zostały poświęcone boczne ołtarze usytuowane po skosie ukazujące, że ci dwoje nasz Patron i Matka, której nabożeństwo szerzył są pierwszymi prowadzącymi nas do niebieskiego Jeruzalem. Ikonę namalował Tomasz Mil, a obraz Patrona oraz wizerunek Jezusa Andrzej Taraszkiewicz. Przestrzeń prezbiterium wypełniają również aniołowie oddający cześć Chrystusowi na obrazie jak i aniołowie adorujący Jego obecność w tabernaculum. Elementami dekoracyjnymi prezbiterium są motywy polskich kwiatów takich jak: malwy, chabry oraz kłosy zbóż. Zostały wykorzystane, by ukazać, że ci święci i błogosławieni wyszli z polskiej ziemi.