Ogłoszenia 1 stycznia Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki

Podsumowanie roku 2016                                                                                                                      Mszą świętą  31 grudnia podziękowaliśmy Panu Bogu za  łaski jakie otrzymaliśmy w minionym roku . Nie sposób wymienić  wszystkie w wymiarze rodzinnym , parafialnym  – szczególnie duchowych – ważna jest świadomość ich docierania do nas i wdzięczność Bogu. W 2016 roku przeżywaliśmy rocznicę chrztu Polski , odnawialiśmy  nasz  chrzest  i uświadamialiśmy sobie zobowiązania z niego wypływające. Dwudniowa pielgrzymka 50 osób śladami początków państwowości i chrześcijaństwa była dotknięciem naszych korzeni.  Ten rok to spotkanie młodych świata w Krakowie wśród których znalazło się piętnaścioro naszej młodzieży.  Pierwsza rowerowa pielgrzymka w sierpniu na Jasną Górę to również ogrom łask jakie otrzymaliśmy. W 2016 roku zostało ochrzczonych 17 dzieci.  Zawiązało się 9 małżeństw . Pierwszy raz w sakramencie pokuty i eucharystii spotkało się z Chrystusem 25 dzieci. Do  wieczności odeszło  7 osób.                                                                                                                                                     Dziś pragnę podziękować Bogu za wszystkich którzy w 2016 roku troszczyli się o świątynię w której gromadzi nas Bóg. Dziękuję Wam , że czyniliście to na różne sposoby. Dziękuję ok. 200 domom- rodzinom -wśród pomagających  są pojedyncze osoby  , które przez cały rok kwartalnie lub jednorazowo  poza kolędą składali ofiary na inwestycje. Dziękuję tym którzy ofiarowali swą pracę jako wyraz troski o to miejsce – szczególnie kilkorgu rodzicom dzieci z III klasy za pomalowanie ścian świątyni. Dziękuję naszym braciom , zbierającym ofiary na tacę podczas mszy świętych , które przeznaczone są na bieżące utrzymanie  parafii. Dziękuję tym , którzy podejmują dyżury sprzątania świątyni . Te wszystkie konkretne czyny potwierdzają , że nasza świątynia jest dla Was domem o który  dbacie – znakiem miłości ku Chrystusowi zamieszkującemu pośród nas. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy spłacić pierwszy rok pożyczki za wykonanie pomp ciepła- dzięki Wam w świątyni jest sucho i ciepło. Udało się też zgromadzić część środków na wykonanie marmurowej posadzki , której położenie planujemy na wakacje tego roku.                                                                                                                                             W parafii jest około 450 domów , które nie składały ofiar na inwestycje- te proszę o oddzielną ofiarę podczas kolędy na inwestycje. Mam nadzieję , że dołączą do troszczących się. Dziękuję 200 domom za ofiary i przypomnę, że zgodnie z umową jeśli złożycie ofiarę podczas kolędy – będę ją traktował jako ofiarę za IV kwartał.               Dziękuję i proszę o dalszą pomoc – zaś ci , którzy w żaden sposób nie podejmują odpowiedzialności za świątynię ; ofiarą pracą, sprzątaniem niech wiedzą , że mają dług wdzięczności w stosunku do tych 200 zaangażowanych.

– W  piątek Uroczystość. Objawienia Pańskiego –Trzech Króli. Msze święte tak jak w niedziele-  Obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy w czasie każdej z mszy świętych-taca na misje.      Tego dnia przypada pierwszy piątek po mszy o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią i aktem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Chrystusa. Dziękuję wszystkim którzy zadeklarowali chęć adoracji z 6- 7 stycznia . Na stoliku za ławkami mogą się dopisać osoby które, podjęłyby się adoracji w godzinach  od 18.00 do 21.00. Proszę, by te osoby poprowadziły modlitwę wg  schematu , który przygotuję . O każdej równej godzinie będzie podana intencja wynagradzająca za nasze grzechy Niepokalanemu sercu Maryi a następnie kolejna część różańca . Po odmówieniu różańca -będzie czas na modlitwę w ciszy. O godzinie 7.00  w pierwszą sobotę msza święta w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

– Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca o 16.00 msza poprowadzona przez naszą młodzież. Po mszy świętej kolędowanie Jezusowi . Do P. Agnieszki zgłaszają się dzieci , które chciałyby zagrać , zaśpiewać Jezusowi. Przebieg kolędy:                                                                                                               -poniedziałek 2 I 15.00 ul. Mazowiecka od skrzyżowania do końca                                      – wtorek 3 I 15.00 ul. Wrzosowa od początku do 22 z łącznikiem                                          – środa 4 I 15.00  cd. Wrzosowej do nr. 36, 39                                                                       – czwartek 5 I 15.00 ul. Wrzosowa do końca                                                                     – sobota 7 I od 9.00 ul. Kwiatowa od lasu bez Lawendowej                                                    – poniedziałek 9 I od 15.00 ul. Orzeszkowa ,Jaśminowa , Lawendowa . Msze święte w tygodniu o 7.00 Są wolne intencje . Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.                                                                                                                                   – Świątynię do liturgii przygotowały :Barbara Linde Dorota Stackiewicz Emilia Siłka . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Spacerowej :8, 10 12 , 18. W przyszłym rodziny z ul. Spacerowej 20 26 30 32 36. Proszę o odebranie klucza w niedzielę.                                                                                                                                – Zachęcam do lektury tygodników : Gościa i Idziemy

Dzień    Intencje     3- 9 stycznia

3 I  /wt/   7.00 + Genowefę Szczerbińską
   4  I /śr/