Ogłoszenia 11 czerwca Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

–  W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze o 8.00 i 10.00 . Po mszy o 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy by wyznać wiarę w Syna Bożego ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Za udział w śpiewie hymnu “Przed tak wielkim sakramentem” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy czujmy się zaproszeni -dzieci komunijne , rocznicowe,  młodzież ,ministranci , dziewczynki sypiące kwiaty, dorośli. Strażaków zapraszamy do asysty w procesji jak i  o zabezpieczenie trasy. Po Bożym Ciele w oktawie tej uroczystości nie będzie procesji – jednak zapraszam, byśmy się gromadzili na nabożeństwach czerwcowych i  przedłużali  je o śpiew pieśni w których będziemy uwielbiać Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Każdy  z nas niech postara się  choć raz przyjść. W czwartek na zakończenie oktawy msza o 18.00 i procesja.

– Proszę o wpisywanie się dziewczynek  do sypania kwiatków- kartka wyłożona na stoliku za ławkami. Jutro o 19.00 obowiązkowa próba sypania kwiatów-dziewczynki przynoszą koszyki. Na procesji kwiaty będą sypać tylko dziewczynki , które były na próbie.

– W sobotę 17 czerwca o 7.30 zbiórka dla uczestników pielgrzymki rowerowej do Sanktuarium w  Wielgolesie. Trasa do przejechania to 60 km – msza święta . Należy wziąć kiełbaski do pieczenia  przy ognisku . Chętni zgłaszają się do mnie.

– W środę poświęciliśmy przy ul. Strażackiej odnowioną kapliczkę . Bardzo dziękuję za tę oddolną inicjatywę mieszkańcom ul. Strażackiej i Szkolnej – szczególnie dziękuję P. Adamowi Zagórskiemu , który tę kapliczkę wymurował. Dziękuję też rodzinom wymienionych ulic za ofiarę na potrzeby parafii.

– Za tydzień  o godz. 11.00 mszę świętą prymicyjną odprawi ks Błażej Węgrzyn i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Błażej pochodzi z parafii w Warszawie na Gocławiu skąd zostałem posłany do Chrośli.

– Dziękujemy bardzo za ofiary na inwestycje.

– Świątynię do liturgii przygotowały : Agnieszka Bakuła Grażyna Ładno Helena Malinowska Bożena Bakuła . Dziękujmy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty .Ofiarę na kwiaty złożyły też Adela Zagórska i Romana Woźnica. W tym tygodniu zapraszamy z ul. Mazowieckiej 33, 33a 35, 37, 41, 58. w przyszłym z Mazowieckiej 62, 64, 66, 68, 70.

– W minionym tygodniu zmarł + Henryk Malesa – polecajmy go miłosierdziu Bożemu.

 

 

 

 

 

Dzień          Intencje              13-19 czerwca

 

   13 VI /wt/ 17.00 dziękczynna od uczestników nabożeństw majowych z ul .Nadrzecznej 3

18.00  + Leokadię Stanisława Matosek Józefę Józefa Lech

 

   14VI /śr/

 

 18.00 + Stanisława Marię Napiórkowskich Wiesławę Piotrowską
 15 VI /czw   /Boże Ciało  8.00 + Józefa Horbowicza

10.00 za Parafian

   16  VI/pt   18.00  za Nikodema w 1 rocznicę urodzin
    17 VI /sb/ 18.00   +  Radosława Gajowniczka  Mariana Łokietka

 

    18 VI niedziela

 

  8.00   +  Stanisławę Józefa Niedźwieckich

11.00 za Parafian –  w 18 rocznicę urodzin Błażeja Siuchty

16.00  +  Zofię Antoniego Gronek

   19 VI /pon/  

 

  18.00 + Zofię Gronek /od V róży/