Ogłoszenia 12 października XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy XVI  Dzień papieski pod hasłem –Jan Paweł II –Świętymi bądźcie. Po mszy przed świątynią możemy wspomóc  „Dzieło nowego tysiąclecia”-fundację która między innymi wspiera poprzez stypendia  edukację młodzieży. Po mszy o 16.00 czyli ok.17.20 „Kwiatki i pieśni św. Jana Pawła II”-zapraszamy.

-Jutro uroczystości odpustowe naszego Patrona Bł.Honorata. Msze święte –rano o 9.00 i główna o 17.30 z procesją. O 17.00 nabożeństwo różańcowe bez wystawienia Najśw. Sakramentu. Zapraszamy asystę :ministrantów ,dziewczynki sypiące kwiaty, młodzież ,Panów do baldachimu , pochodni. Na każdej  mszy możliwość uzyskania odpustu i ucałowanie relikwii.

– We wtorek o g.9.00 Msza święta jubileuszowa na 50-lecie Szkoły Podstawowej w Rudzie. Społeczność Szkoły –Grono Pedagogiczne z P. Dyrektor ,uczniowie , Rada Rodziców zapraszają.

-We wtorek o g.19.00 spotkanie rodziców -/najlepiej ojców/dzieci III klasy.

-W piątek 17 X o 18.00 –spotkanie I grupy kandydatów do bierzm.  – sobotę 18 X –o g.15.00 spotkanie II grupy kandydatów

– Ze stolika za ławkami możemy wziąć karteczki na wypominki. Na białych wypiszemy bliskie osoby lub rodziny za które chcemy się modlić w wypominkach rocznych a na żółtych tych  których pragniemy polecać we mszy świętej zbiorowej od 1do 8 XI.

– 26 X o g17.30 proponuję małżeństwom  warsztaty „Nawigacja w rodzinie” Jest to propozycja-pomoc dla małżeństw  które są szczęśliwe generalnie –ale jednocześnie szukają inspiracji by jeszcze lepiej wypełniać powołanie małżeńskie -rodzinne Proszę o zgłaszanie się chętnych bym mógł przygotować odpowiednią ilość pomocy.

-Zachęcamy do lektury tygodników :Idziemy i Gościa niedzielnego

-Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne. Podziękowanie dla Panów Michała i Adama Zając za ofiarowaną ziemię i korę do ogrodu p.Zbigniewowi Bąk za pomoc w zasadzeniu tui.

– Świątynię do liturgii przygotowały:Zofia Jankowska,Helena Szraga Elżbieta Gańko, Sylwia Kaczmarek. Za sprzątanie i ofiarę na kwiaty dziękujemy.