Ogłoszenia 13 marca V Niedziela Wielkiego Postu

– W poniedziałek kancelaria nieczynna –nie ma mszy wieczornej. W środę  zapraszam do kancelarii rodziców, którzy zamierzają przynieść do chrztu dzieci w święta i zaraz po nich. Proszę o przyniesienie aktu urodzenia i danych rodziców chrzestnych. Konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych  21 III 19.00.

– We wtorek o 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci klasy III -temat sakrament pokuty.

-Dziś u Pań z Caritas możemy nabyć, świece wielkanocne stroiki jako znak  naszej troski o potrzebujących. Warto jak sądzę wspomnieć ,że cena takiej świecy jest ustalana przez centrum Caritas w diecezji-dochód parafialnej caritas jest symboliczny . Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy przynosić  w przyszłą niedzielę. W czwartek na plebanii od 15.00 przygotowanie palm .Caritas prosi o pomoc w ich wykonaniu ,przyniesienie materiałów…baź, bukszpanu itp  Za tydzień będziemy mogli nabyć przygotowane przez Caritas palmy.

-W piątek o 19.00 nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami Bykowizny. Nie ma drogi krzyżowej o 16.30 i 17.15 w kościele . Rozpoczniemy u zbiegu  ul. Wspólnej i Leśnej . Następnie pójdziemy Leśną skręcimy w Wiosenną , Piastowską . Zakończymy przy krzyżu u P. Chomków. Proszę o odbieranie rozważań stacji przez przedstawicieli : Strażaków, Caritas, PRD, ministrantów, scholi starszej i Róż różańcowych po jednej osobie. Będziemy się  modlić za rodziny – dlatego też przybądźmy całymi rodzinami. Strażaków proszę o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa. Bracie i siostro –jeśli nie byłeś ani razu na drodze krzyżowej – odpowiedz sobie- jaka jest „temperatura” twojej miłości do Chrystusa.

– Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na wszystkich mszach poświęcenie palm- uroczysta procesja na mszy o 11.00.

– Dziękujemy za ofiary do grobu Pańskiego od osób indywidualnych i róży różańcowej św. Wojciecha z Rudy, róży św. Franciszka z Rudy

– Ofiary na inwestycje złożyli : Józef Kukawski , Marianna Marian Lech. Dziękujemy

– Zachęcamy do lektury tygodników : W Gościu- rozmowa z lekarzem ,który spotkał Boga i porzucił pracę w jednej z największych klinik in vitro; W Idziemy -Bez wartości nie ma kultury.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Halina Domańska, Aldona Książek  Wioletta Książek, Anna Hnatyszak . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty.

 

 

Dzień    Intencje   15 – 21 marca

 

    15 III /wt/ 18.00  +Stanisławę Sergiusza Zbigniewa Jolantę Chodniewicz
 16 III /śr/

 

17.30  + Anielę Stanisława Tadeusza Aleksandra Miros zm. z r. Góras 18.00 + Andrzeja Mirosza
  17 III /czw/

 

7.00  wolna
  18 III /pt/  18.00  +  Tadeusza   Zycha Wiesława Powałkę
 19 III /sb/

 

18.00  +  Artura Jana Jędrysa

 

  20  III /niedziela/

 

 Wyp.3 / 9.00  + Pawła Wasilewskiego zm. z r. Wasilewskich Piotrkowicz

Wyp.4  /  11.00   za Parafian

Wyp.5 /  16.00 +  Zbigniewa Paskę

   21 III /pon/  

 

 18.00  +Artura Wieczorka w 11 rocznicę śmierci.