Ogłoszenia 15 luty VI Niedziela Zwykła

Dziś przed świątynią po mszach świętych zbiórka do puszek  na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Akcję przeprowadza Caritas.

-W środę –Popielec –rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to okres Pokuty oraz służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Msze w środę popielcową o 9.00 i 18.00. Są wolne intencje .Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i  w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

-Nabożeństwa pasyjne odprawiane są: gorzkie żale –w niedziele o g.16.00 ; droga krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci ; o 18.30 dla dorosłych. Zapraszamy .

– Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek po drodze krzyżowej o 16.30

– Za tydzień podczas mszy świętej o godzinie 11.00 zawierzenie Matce Bożej III róży rodziców. Z tymi rodzicami skontaktuję się w tygodniu

– W tygodnikach polecamy: W „Idziemy” –Lewicowa edukacja seksualna – edukatorzy seksualni są dobrze wyszkolonymi manipulatorami , którzy za pięknymi sloganami ukrywają toksyczne programy – pisze ks. Marek Dziewiecki; W „ Gościu”- historia Matta Talbota irlandzkiego alkoholika, pokazuje, że Eucharystia i modlitwa mogą uratować człowieka z każdego nałogu, a dziś jest on na ołtarze.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Beata Rogulska Elżbieta Nowak Hanna Szydłowska  Monika Maślanka Małgorzata Michałowska. Za sprzątanie i ofiare na ogrzewanie dziękujemy.