Ogłoszenia 16 kwietnia Niedziela Zmartwychwstania

ALLELUJA ALLELUJA ALLELUJA !

Pan zmartwychwstał i jest z nami – całej wspólnocie Braci i Sióstr w Panu życzę otwartości w przyjmowaniu łask którymi Zmartwychwstały pragnie obdarzać Was i Wasze rodziny.

ks.Proboszcz

Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego msza o g. 11.00.W poniedziałek wielkanocny porządek mszy tak jak w niedzielę. Za tydzień w niedzielę miłosierdzia przechodzimy do porządku letniego mszy :8.00;11.00 ;16.00

-Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego –dziś o 10.40 przed mszą o 11.00 jutro w poniedziałek. po mszy o 9.00 -w pozostałe dni  tygodnia przed mszą . W przyszłą Niedzielę  o 15.00  możemy przynieść na kartkach intencje by je wspólnie polecać Miłosierdziu Bożemu. W piątek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać pokarmy mięsne.

– W sobotę msza święta o godz. 18.30

– W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przekazane będą na dzieła Caritas w naszej diecezji.

– Serdeczne podziękowania kieruję w imieniu całej wspólnoty  do tych którzy przygotowali naszą świątynię na święta: Dziękujemy rodzicom kandydatów do bierzmowania za pracę przy grobie Pańskim i ołtarzu adoracji: Zbigniewowi i Cecylii Bąk , Januszowi i Beacie Siuchta oraz Bogumile Kostka. Dziękujemy Pani .Ewie Papuga za ułożenie kwiatów. Strażakom OSP w Rudzie. Dziękujemy lektorom ministrantom za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy Pani Agnieszce organistce i całej scholi za modlitwę śpiewem podczas Triduum. Oli Woźnica  za czytanie komentarzy w czasie Triduum. Dziękujemy wszystkim ,za czas- jest to Wasz dar serca dla Chrystusa ,którego czcimy i Jemu oddajemy cześć.

– Przypominam że w sobotę o 4.30 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Zabawy po relikwie Bł. Karoliny Kózki. Są jeszcze miejsca – zapraszam nie tylko młodzież..

– Świątynię do liturgii przygotowali :Renata Parol Edyta Suchocka Aniela Woźnica , Franciszek Radzikowski Wiesław Gańko. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu prosimy  z ul . Mazowieckiej 14 ,14 a 16, 18, 20. W przyszłym zapraszamy z ul. Mazowieckiej 22, 24, 30 ,33.

– Dziękujemy z kwartalne- wiosenne  ofiary na posadzkę.

– Zachęcam do lektury tygodników : Gościa i Idziemy.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień          Intencje          18 -24 kwietnia

 

   18  IV /wt/ 18.00  w 38 rocznicę sak. małż. Barbary Jana Roguskich

 

   19 IV /śr/

 

  18.00  + Zofię w rocznicę śmierci Eugeniusza Wójcik

19.00 w 30 rocznicę sak. małż. Apolonii Bogusława  dziękczynno- błagalna

   20 IV /czw/ 7.00

 

    21 IV/pt   18.00  + Wiktorię Józefa Gryz Bolesława Henryka Antoniego Gryz
    22 IV /sb/  18.30 + Zofię Antoniego Gronek
    23  IV niedziela

 

  8.00   + Genowefę Kazimierza Paska

11.00  Parafian /Annę Zbigniewa Jacak w 45  rocznicę sak. małżeństwa

16.00 + Michała Siuchtę

   24 IV /pon/  

 

  18.00 + Adelę Kaim w 2 rocznicę śmierci