Ogłoszenia 18 grudnia 2016 IV Niedziela Adwentu

– Opłatek na stół wigilijny możemy nabyć w zakrystii.

– Dziś u naszych sióstr z Caritas możemy nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom – zapalone podczas wigilii niech będą znakiem  naszej bliskości z uboższymi – tym bardziej że rzadko kiedy pozostawione wolne miejsce przy stole nie zostaje zajęte.

– Możliwość spowiedzi codziennie przed mszą świętą a w czwartek o 18.00 – będzie inny spowiednik.

– W sobotę wieczerzą wigilijną rozpoczynamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W liturgii Narodzonemu oddamy cześć Mszą o Północy tzw. -Pasterką ;o 9.00 i o 11.00. W pierwszy dzień Oktawy Święto św. Szczepana- msze tak jak w niedziele; 9.00;11.00 16.00- taca na budowę świątyń w diecezji

– Spotkanie opłatkowe dla ministrantów , lektorów  scholi dziecięcej  i ich rodziców w  środę 28 XII  o 18.00 msza święta w ich intencji -następnie zapraszamy  na plebanię. Jeszcze dziś można się zapisać u P. Agnieszki na wyjazd do Zakrzowa – w pierwszym tygodniu ferii- wyjazd autokarem..

–  Pierwsza niedziela  po Bożym Narodzeniu to Święto Bożej Rodziny. Tego dnia chcemy modlić się za nasze rodziny -dlatego tak jak rok temu starajmy się w miarę możliwości przyjść na msze rodzinami –by na koniec siebie wzajemnie pobłogosławić.

– Za tydzień w Niedzielę świętej Rodziny po mszy o 11.00 spotkanie opłatkowe dla kół różańcowych.

– Bardzo dziękujemy P. Elżbiecie Jackiewicz za choinki ofiarowane do świątyni .Dziękujemy Panom Piotrowi Wieczorkowi i Zbigniewowi Bąk oraz  Przemkowi i Michałowi za przywiezienie i obsadzenie drzewek. Bardzo proszę 3- 4 rodziny kandydatów do bierzmowania o pomoc w ustrojeniu świątyni w tygodniu- proszę o zgłoszenie się do mnie.

– Duszpasterstwo przedsiębiorców i pracowników “Talent” działające przy Parafii NNMP w Mińsku Maz. zaprasza osoby prowadzące własną działalność gospodarczą na comiesięczne spotkania . Szczegóły na plakacie.

– Dziękujemy za ofiary na inwestycje.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Edward Milewski Agnieszka Miazek Rafał Truszewski Jakub Mirosz. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu prosimy rodziny mieszkające w Bykowiźnie przy ul .Wiosennej 12 13 15 oraz Jesiennej  12 i rodzinę mieszkającą obok. W przyszłym tygodniu prosimy rodziny z Leśnej 6, 10 oraz Spacerowej 2a 2 4. Przed sprzątaniem proszę zapoznać się z  zasadami sprzątania umieszczonymi na drzwiczkach schowka. Prośba o pomoc mężczyzn w odśnieżaniu , jeśli będą opady.

– Zachęcam do nabywania tygodników  Gościa i Idziemy z regału wewnątrz świątyni

– Kolędę rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia od Chrośli ul.  Sosnowej i Mazowieckiej.

 

 

Dzień    Intencje   20 – 26 grudnia 
    20 XII /wt/   18.00 + Roberta Woźnicę /od r. Wojciechowskich
   21 XII /śr/  6 .45  wolna
   22 XII  /czw/    18.00   + Władysława Chłopika w 10 rocznicę smierci
    23 XII /pt/  18.00  + Stanisława Marcjannę Aleksandrę Miros
   24 XII /sb/    6.45 +  Adama Boguckiego24.00 Pasterka – za Parafian
    25 XII niedziela/Nar.   Pańskie   9.00  +  Adama Nowaka11.00  dziękczynna w 30 rocznicę sak. małż. Agaty Zbigniewa Mirosz
  26XII /pon/      9.00 +Mariannę  Tadeusza Henryka Mieczysława Belkiewicz Franciszkę Wiechetek11.00

16.00 + Alicję Klimek w 1 rocznicę śmierci