Ogłoszenia 23 sierpnia 2015 XXI Niedziela Zwykła

W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta o g.18.00.

– Za tydzień w niedzielę po mszy o 11.00 modlitwa różańcowa i wymiana tajemnic.

– W środę w godz.13.00-16.00 gościliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży , które peregrynują po ojczyźnie przygotowując do światowego spotkania młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Bardzo dziękuję tym którzy wzięli udział w modlitwie szczególnie- młodzieży – około 30-40 osób. Dziękuję    scholi , lektorom , ministrantom, że dali świadectwo miłości ku Chrystusowi i Jego Matce. P. Agnieszce – organistce dziękuję za przygotowanie ze scholą pięknej modlitwy śpiewem.

– W tygodnikach polecamy: Idziemy-Sny o Jezusie- o nawróceniach wśród radykalnych islamistów. Gościu-o nowych szczegółach zamachu na papieża Jana Pawła II.

-Świątynię do liturgii przygotowała rodzina -Renata Zbigniew Damian Kamil Parol.Za sprzątanie i ofiarę dziękujemy.

– Z pomocą Bożą i ludzi zakończyliśmy drugi etap odnowy prezbiterium- jakim było malowanie grafitto. W tym tygodniu zamierzamy wykonanie prac złotniczych. Bardzo dziękujemy za ofiary dzięki którym możemy realizować  projekt. Nasza świątynia się zmienia- mamy nadzieję, że już   dostrzegamy owo “sacrum” o które chodzi – by wnętrze sprzyjało skupieniu , modlitwie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez złożone ofiary w kopertach-ale można również inaczej.  W tym tygodniu chcemy własnymi siłami malować sufit kościoła -jest jedna osoba – do wykonania tej pracy -potrzeba oprócz niej codziennie od 8.00 dwie osoby . Dlatego ogromna prośba do mężczyzn , którzy mogliby pomóc o zapisanie się dziś w zakrystii .