Ogłoszenia 24 grudnia 2017 IV Niedziela Adwentu

– Dziś po zachodzie słońca wieczerzą wigilijną rozpoczniemy świętowanie narodzin Jezusa. Nie ma mszy o 16.00. O  24.00 pierwsza msza z uroczystości Narodzenia Pańskiego -Pasterka – w liturgii uwielbimy Słowo które stało się Ciałem. Msze 25 grudnia o godzinie 9.00 i 11.00 – nie ma mszy o 16.00.

– W zakrystii można nabyć opłatki. Są wolne intencje w tym tygodniu i styczniu również po południu. Można je zamówić po mszy w zakrystii.

– W tym roku kolędę rozpoczniemy przed nowym rokiem Postarajmy się – w miarę możliwości by wszyscy domownicy byli obecni.  Przypominam że kolęda ma następujący sens: Chrystus Pan poprzez posługę kapłana pragnie błogosławić dom i w nim przebywających; To okazja, byśmy poprzez modlitwę mocą Chrystusa oddalili podstępy złego i przekleństwa i zaprosili Aniołów Bożych. Kolęda to możliwość modlitwy wstawienniczej w intencjach które podamy- liczę na otwartość i atmosferę zaufania. Przygotujmy stół nakryty obrusem świece , krzyż , wodę święconą i pismo święte. Przebieg kolędy :czwartek 28 XII od godziny 10.00 Choszczak następnie Bykowizna ul. Piastowska od Gamratki ul. Cicha do Piastowskiej 10 i 9.Piątek 29 XII od 15.00 piastowska do początku a następnie leśna i wiosenna. W sobotę nie ma kolędy We wtorek 2 I od 15.00 Spacerowa i Jesienna

– W niedzielę 31 grudnia   święto Bożej Rodziny. Na wszystkich mszach możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich – zachęcam do uczestnictwa całymi rodzinami czy o 9.00 ;11.00 czy 16.00 . O 16.00  msza święta i nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.

– W środę 27 XII spotkanie opłatkowe rady duszpasterskiej i caritas.Za tydzień w niedzielę po mszy o 11.00 spotkanie opłatkowe kół różańcowych.

– 7 stycznia na mszy świętej o 11.00 zawiązanie i błogosławieństwo dla X koła różańcowego.

– Serdeczne podziękowanie kieruję do :Strażaków :Piotra Łukasza Damiana Daniela za ścięcie i obsadzenie choinek . Dziękuję Panom Michałowi i Adamowi Zającom za ich transport i tym którzy je ofiarowali. Dziękuję bardzo P. Joannie i Remigiuszowi Góreckim za odpowiedź na moją prośbę skierowaną do rodziców dzieci III klasy – jako jedyni przyszli by stroić świątynię . Dobrze że pomogli nam P. Zbigniew i Cecylia Bąk . Przyznam że jestem trochę zaskoczony i zawiedziony .

– Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim , którzy wsparli dzieła zespołu w okresie Adwentu , a szczególnie tym spośród Parafian , którzy przygotowali paczki dla rodzin z naszej wspólnoty. Ze swej strony dziękuję Caritas za ten coroczny czyn miłości – oddany czas i dobro.

– Przypominam i zapraszam – jakiś czas temu przekazywałem informację  w skupieniu które będę współprowadził dla rodzin  w Sulejówku w dn. 16.18 lutego . Zachęcam  do zgłoszenia się zgodnie z informacją , którą przekazałem na kartkach. tel.: 501057458 Anna , Marek.

– Dziękujemy za ofiary na inwestycje.

-O świątynię zadbali :Elżbieta Wocial ,Helena Gańko, Paweł Gańko, Małgorzata Kamińska, Bożena Falińska , Zofia Dróżdż, Krystyna Dróżdż. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę. W tym tygodniu prosimy  z Wrzosowej 63,65,67, 69,56.W przyszłym rodziny z ul . Orzeszkowej.

– Zachęcam do lektury tygodników Idziemy i Gościa niedzielnego.

 

 

Dzień          Intencje                  27 grudnia

 

   27 XII /śr/    18.00 w 5 rocznicę sak. małż. Joanny i Mariusza Roguskich
   28 XII /czw/

 

 7.00  wolna
  29 XII /pt/  18.00 + Jana Szczepaniaka
  30 XII / sb/ 18.00   dziękczynna w 13 rocznicę urodzin Maksymiliana
  31 XII /ndz/  9.00 + Janinę Juliana Jackowicz

11.00 za Parafian

16.00 dziękczynna za łaski w 2017 roku

  1 I /pon/ 9.00  + Jerzego Chłopika

11.00  wolna

16.00 wolna