Ogłoszenia 26 luty VIII Niedziela Zwykła

-W środę –Popielec –rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to okres pokuty oraz służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Msze w środę popielcową o 9.00 i 18.00 .Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i  w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

-Nabożeństwa pasyjne odprawiane są: gorzkie żale –w niedziele o g.16.00 ; droga krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci ; o 18.30 dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy . Ten  piątek to pierwszy piątek miesiąca od 9.00 odwiedzę chorych z sakramentami. Od 16.30  możliwość spowiedzi pierwszo piątkowej –  będzie drugi spowiednik. Po mszy i drodze krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu . W pierwszej godzinie adoracja prowadzona. Od 20.00 proszę deklarować swoje uczestnictwo w adoracji nocnej poprzez wpisanie się na listę wyłożoną na stoliku za ławkami. Przypomnę że w ramach przygotowania się do obchodów 100 rocznicy objawień Maryi w Fatimie podejmujemy jako wspólnota intencję wynagradzającą Bogu za nasze grzechy poprzez Niepokalane Serce Maryi. O każdej równej godzinie w ciągu nocy czuwania proszę prowadzących modlitwę o przeczytanie intencji a potem poprowadzenia jednej części modlitwy różańcowej . Pozostały czas między różańcową modlitwę wykorzystajmy do modlitwy osobistej w ciszy. O 7.00 msza w intencjach wynagradzających- Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek po drodze krzyżowej o 16.30

– Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy o 11.00 nabożeństwo adoracyjne.

– W przyszłym tygodniu w poniedziałek i środę o 19.00 spotkania kandydatów do bierzmowania.

– Dziękujemy za ofiary na inwestycje.

– Serdeczne podziękowania dla PRD i Caritas za zorganizowanie III bezalkoholowego balu

Świątynie do liturgii przygotowały: Halina Popis  Barbara Zagórska Wioletta Ostrowska  Olga Ostjanowska  Agnieszka Czarnogórska. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym  tygodniu prosimy rodziny z ul. Wspólnej 61, 65, 63, 69. W przyszłym z ul.Wpólnej:71 85 91 93 95.

– Małżeństwa i nie tylko zapraszamy serdecznie do kina w Sulejówku na prelekcję Marka Gingora pt.” Przez śmiech do lepszego małżeństwa “Prelekcja odbędzie się 4 marca o godz. 19.30 . Zapisy w zakrystii . Koszt – za paliwo lub bilet by dojechać.

– Zachęcam do lektury tygodników: Gościa i Idziemy

 

Dzień    Intencje          28  luty- 6 marca

 

    28  II /wt/   18.00 + zmarłych z r. Laskus i Świderskich
   1 III /śr/

 

 9.00 + Józefa Emilię Stanisława Ryszarda Ładno

18.00  + Halinę Woźnica / od  V róży/

    2   III /czw/ 7.00 wolna

 

    3 III /pt   18.00 +  Marcina Nowickiego / od uczestników pogrzebu/
   4 III /sb/  18.00 +  Marię w 2 rocznicę śmierci  Stanisława Napiórkowskich
    5 III niedziela

 

  9.00  +  Kazimierza Krakowiaka

11.00  Parafian

16.00  +  Anielę Albina Krasnych

   6 III /pon/  

 

 18.00  + Grzegorza Powałkę /od uczestników pogrzebu/