Ogłoszenia 29 maja 2016 IX Niedziela Zwykła

– Dziś ostatnia niedziela miesiąca -po mszy o 11.00 spotkanie kół żywego różańca , modlitwa i wymiana tajemnic.

-Trwa oktawa Uroczystości .Bożego Ciała –codziennie do czwartku msze o 18.00 . Zapraszamy do wspólnego oddawania czci Chrystusowi Panu  obecnemu dla nas w Najświętszym Sakramencie. W czwartek w ostatnim dniu oktawy procesja – zapraszam asystę ,ministrantów, dzieci , młodzież , asystę . Wszystkie dziewczynki pragnące sypać kwiatki, nieść poduszki,. Po procesji poświęcenie wianków.                                                                                                          –W piątek Uroczystość .Najświętszego Serca Pana .Jezusa msza o 18.00. Tego dnia nie ma postu. Przed południem odwiedzę chorych z sakramentami . Od 17.30 możliwość spowiedzi pierwszo piątkowej. Po mszy wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Od 19.00 – 20.00 zapraszamy do wspólnotowego stawania w obecności Pana poprzez wspólny śpiew , modlitwę adoracyjną.

– Od środy pierwszego dnia czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po mszy , a w niedziele o 16.00.

– Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca więc po mszy o 11.00 będzie procesja i w nią włączymy modlitwę litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.00 nie będzie nabożeństwa.

– Kandydatów do bierzmowania proszę , by zapoznali  się na stronie internetowej z ogłoszeniami z poprzednich niedziel- proszę szukajcie ogłoszenia w którym prosiłem byście wykonali pewne zadanie.

– We wtorek o 19.00 spotkanie młodzieży wyjeżdżającej do Krakowa na spotkanie z Papieżem. Zadeklarowało sie 19 osób- chciałbym sie z wszystkimi spotkać. Mam nadzieję cytując z a Gościem niedzielnym ,że nie damy sie przestraszyć” Nadchodzą pielgrzymi, będzie zamach albo potop. Stracą piekarze i resteuratorzy . Już cierpią niewidomi . Szalona młodzież”.

– Formułuje się rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę . Zapraszamy jeszcze 5 osób , które chciałyby wybrać się z nami.

– Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca .Po mszy o 11.00 nabożeństwo i procesja. Po południu nie będzie nabożeństwa czerwcowego.

-Zapowiedzi:Paweł Bortkiewicz kaw. par. M.B. Łaski Bożej w Halinowie i Marta Lech panna par.tut

– W przyszłą niedzielę na placu OSP w Rudzie od 15.00 odbędzie się festyn rodzinny na który zaprasza Dyrekcja , Rada Pedag. oraz uczniowie Szk. Podst. w Rudzie . Program szczegółowy na tablicy ogłoszeń. O 18.00 P. Sołtys , rada sołecka , Dyrektor Szkoły oraz Wójt Gminy zapraszają na spotkanie miłośników historii lokalnej. Te spotkania odbędą się w związku z dniem dziecka. Dlatego dobrze będzie rozpocząć to świętowanie od uczestnictwa we mszy świętej – na koniec której udzielone będzie  specjalne błogosławieństwo  dla dzieci i młodzieży.

– Dziękujemy za sprzątanie świątyni  i ofiarę: Paniom: Jadwidze .Bakuła i Małgorzacie Król.

– Za tydzień zbiórka do puszek na świątynię Bożej Opatrzności

– Dziś przed świątynią możemy  wspomóc operację oka trzyletniej Anielki Płochockiej- przepraszam za zamieszanie – bo tydzień temu przekazałem tę informację.

 

Dzień    Intencje  31 maja – 6 czerwca

 

    31 V /wt/ 18.00  +   Mariannę Franciszka Ryszarda Jana Bąk
    1 V I /śr/

 

18.00 +  Roberta Wojciechowskiego
  2 VI /czw/

 

  18.00 + Romana Pielasa w 1 r. śm.
   3 VI /pt/  18.00   +   Janinę Ludwika Cacko
    4 V I /sb/

 

18.00  +   Henryka Mirosza w 15 rocznice śm. Jadwigę Stanisława Mirosz
   5  V I /niedziela/

 

   Wyp.10/ 8.00  +  Dorotę Woźnica

Wyp. 11 /  11.00   za Parafian

Wyp. 1 /  16.00  + Stanisława Romana Filipiak

   6 VI /pon/  

 

18.00   + Witolda Orlińskiego