Ogłoszenia 29 marca Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

-Dziś Niedzielą palmową męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki Post kończy się w środę. W czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o g.18.30 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które znajduje się w centrum roku liturgicznego. W Triduum uobecniamy dla nas dziś to co Pan Jezus uczynił przechodząc przez Śmierć do Życia. W Wielki Piątek –dzień śmierci Chrystusa Liturgia Męki Pańskiej o g.18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę w nocy o 20.00 Wigilia Paschalna –msza z niedzieli Zmartwychwstania z odnowieniem przymierza chrztu./przynosimy świece/ W Niedzielę Zmartwychwstania o g.6.00  procesja rezurekcyjna i Msza Święta. Do udziału w  procesji zapraszam Strażaków asystę –dziewczynki do sypania kwiatków, młodzież. III Msza z Ur. Zmartwychwstania o g. 11.00 .W poniedziałek wielkanocny msze tak jak w niedzielę. Zachęta do uczestnictwa –do bycia Panem Jezusem- adoracji.                                                                                                                                                                                                 – W sobotę od 9.00-14.00 święcenie pokarmów na stół wielkanocny .  Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na prace przy odnowie prezbiterium.

-We wtorek 31III o 19.00 konferencja przed chrztem dzieci dla rodziców i chrzestnych.                                                                                                                  -Możliwość spowiedzi do środy przed mszą 17.30                                                                                                                                                            -Skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy składać do kosza przy bocznym ołtarzu.

– Od niedzieli przewodniej  nazywanej też niedzielą miłosierdzia 12 IV wracamy do porządku mszy letniego- pierwsza msza o g.8.00

– Zachęcamy do lektury tygodników : Goscia  i Idziemy.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Grażyna Chomka  Hanna Chomka  Mirosław Garbecki . Za sprzątanie i ofiarę na ogrzewanie dziękujemy

– Ponawiamy  prośbę o zgłaszanie grup sprzątających. Na kartkach wpisujemy 2-3 rodziny oraz ulicę , następnie składamy w zakrystii bądź na tacę.

.