Ogłoszenia 13 listopada 2016 XXXIII Niedziela Zwykła

Fragment na 18 XI przeczytaj -rozważ Łk.14.25-35

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

naszych sercach – Króluj nam Chryste!W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:
Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.
Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu.
Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:
Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!Przyrzekamy pełnić Twoją wolęstrzec prawości naszych sumień –Chryste nasz Królu, przyrzekamy!Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

– Jutro w poniedziałek rozpoczynamy modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych -czytanie wypominek po mszy – a przed mszą możliwość spowiedzi , by móc ofiarować komunię świętą za zmarłych.

– W tym tygodniu przypadają  w liturgii wspomnienia : środę Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej ; piątek Bł. Karoliny Kozkówny dziewicy i męczennicy – zachęcam do modlitwy za   jej wstawiennictwem w intencji naszej młodzieży , by rozpoznała ideał czystości jako wielki dar

– Trwa nowenna przygotowująca nas do Aktu powierzenia naszego życia Chrystusowi jako Panu i Królowi w wymiarze Polskim , parafialnym i rodzinnym w przyszłą niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Codziennie po mszy świętej specjalne modlitwy . Zachęcam do śledzenia w sobotę poprzez media transmisji ogólnopolskich uroczystości  tego Aktu , które się odbędą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Za tydzień podczas każdej mszy dokonamy takiego Aktu we wspólnocie parafialnej. Jeśli uznamy ,że chcemy takiego Aktu dokonać w naszych domach w wymiarze rodzinnym postarajmy się przyjść na mszę razem z bliskimi , by po powrocie do domu powierzyć Chrystusowi swą rodzinę.

– Przypomnienie i zaproszenie scholanek i ministrantów- w pierwszym tygodniu ferii organizujemy wyjazd do Zakrzowa . W programie zwiedzanie szlakiem św. Jana Pawła II ; zajęcia dla ducha , trochę zabawy,  oraz możliwość nauki na instrumentach. Zgłoszenia do P. Agnieszki organistki.

– Za tydzień ofiary przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego.

– Dziękujemy za kwartalne jesienne ofiary na ogrzewanie i posadzkę świątyni.

– Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła i ułożenie kwiatów . Niestety zaproszone rodziny na ten tydzień nie zgłosiły się. Dyżur wypełnił ks. Proboszcz. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z ul. Cichej. W następnym tygodniu prosimy o zatroszczenie się o świątynię rodziny z ul . Piastowskiej mieszkające pod numerami: 18; 17;15;13. Proszę o zgłoszenie się w przyszłą niedzielę po klucze.

– Zachęcam do nabywania tygodników- Idziemy i Gościa niedzielnego.

-Apel Powiatowego Inspektora Weterynarii do hodowców trzody chlewnej o niebezpieczeństwie rozprzestrzeniania się choroby afrykańskiego pomoru świń . Ulotka i wskazówki na tablicy ogłoszeń

Dzień    Intencje   15-21 listopada 
    15 XI /wt/  18.00  dziękczynno- błagalna za wnuczka
    16 XI /śr/  18 .00 dziękczynna za powrót do zdrowia Anastazji z prośbą o dalsze łaski
     17 XI /czw/    7.00  wolna
    18 XI /pt/  18.00 +Janinę Juliana Jackowicz
    19 XI /sb/    18.00   dziękczynna w 60 rocznice urodzin Teresy z prośbą dalsze łaski
    20 XI niedziela/    9.00  +  Hieronima Kamińskiego11.00   za Parafian16.00  o światło Ducha Świętego w rozwiązaniu problemów w rodzinie Kasi
  21 XI /pon/     18.00  wolna

 

Fragment na 12 XI przeczytaj -rozważ Łk.12.22-40

– Jutro i we wtorek msze zbiorowe za zmarłych – możemy dołączyć naszych bliskich zmarłych do wypominek rocznych , które będą czytane od przyszłego poniedziałku przed mszą świętą.

– Uwaga Kandydaci do bierzmowania :spotkanie dziewcząt 7XI o 18.45 ; chłopców 9 XI 18.45. W przyszłą niedzielę kandydaci i ich rodzice oraz  młodzież z parafii zapraszam na mszę o 16.00. Podczas mszy będziemy modlić się za  kandydatów a modlitwę zakończymy udzielając im   błogosławieństwa.

– Dzieci które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych zgłaszają się do P. Joli na katechezie z potwierdzeniem uczestnictwa czyli obrazkami.

– Skupienie kół żywego różańca przenosimy – proszę o  zaplanowanie przedpołudnia w sobotę  26 listopada.

– W piątek 11 listopada rocznica odzyskania niepodległości -msze o 9.00 i 11.00 w intencji Ojczyzny. Dyrektor Rada Pedagogiczna i uczniowie Szk. Podstawowej w Rudzie będą uczestnikami tej mszy i zapraszają nas do obejrzenia programu ,którym uczcimy Niepodległą. Pamiętajmy o wywieszeniu biało-czerwonych przy domostwach. Ze stolika za ławkami możemy nabyć flagę Polski.

– Od piątku rozpoczynamy nowennę czyli przez dziewięć dni będziemy się modlić o dobre przygotowanie do aktu powierzenia naszego życia Chrystusowi Królowi i Panu , którego dokonamy w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

-Przypomnienie dla rodziców dzieci z III klasy. Jeśli jesteście z poza naszej parafii do końca listopada proszę o przyniesienie zgody od księdza Proboszcza.

– Świątynię  do liturgii przygotowały: Renata Zając Elżbieta i Ewa Zych Dziękujemy za sprzątanie i   kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z ul. Piastowskiej – 23;26 a 35.  W przyszłym tygodniu prosimy o podjęcie dyżuru przez rodziny mieszkające przy ul. Cichej.. Przypomnę że klucze odbiera  w zakrystii jedna  z rodzin . Proszę tę rodzinę  o ewentualne przypomnienie zaproszenia skierowanego do pozostałych wyznaczonych .

– Jak wiemy ogrzewanie kościoła i plebanii odbywa się przy pomocy pomp ciepła Węgiel , który pozostał z poprzedniej zimy w minionym tygodniu został przekazany potrzebującym rodzinom naszej parafii.

– Zachęcam do lektury tygodników : W Gościu  – artykuł Dariusza Malejonka o mieści Aleppo w Syrii.

 

Dzień    Intencje   8-14 listopada 
    8 XI /wt/  17.00  + zbiorowa za zmarłych
    9 XI /śr/  18 .00 +  Bolesława Tkaczyka
     10 XI /czw/    7.00  wolna
    11 XI /pt/  9.00 + Józefę Adama Woźnica11.00 w intencji Ojczyzny
    12 XI /sb/    18.00   + Irenę Brześkiewicz
    13 XI niedziela/    9.00  + Mariannę Stanisława Gut Artura Jana Jędrysa11.00   za Parafian16.00  +  Stanisława Rudnickiego Mariannę Rokicką
  14 XI /pon/     18.00  +  Józefa Genowefę Gańko zm. z r. Siporskich Gańko

 

Fragment na 5 XI przeczytaj -rozważ Łk.10.25-42  spotkania dla kandydatów do bierzmowania dziewczęta pon. 7 XI g.18.45 ;chłopcy śr.9 XI 18.45

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

naszych sercach – Króluj nam Chryste!W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:
Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.
Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu.
Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:
Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!Przyrzekamy pełnić Twoją wolęstrzec prawości naszych sumień –Chryste nasz Królu, przyrzekamy!Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

– Dziś po mszy świętej o 11.00 wymiana tajemnic różańcowych w różach. Zapraszamy do tworzenia X róży różańcowej.  .

– We wtorek 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o 9.00 i 11.00.Przypominam ,że jest to święto nakazane – a więc nieobecność sprawia utratę łaski uświęcającej. Przed mszą o g.11.00  będziemy w modlitwie polecać tych ,za których będzie sprawowana msza święta zbiorowa . Ta msza zbiorowa za zmarłych z czytaniem wypominek codziennie do 8 listopada zwykle o 17.00 . 2 XI we wspomnienie wszystkich zmarłych tzw. dzień za duszny- msze o g.9.00 ; 11.00 zbiorowa za zmarłych i 17.00 . Po mszy zbiorowej za zmarłych w dzień za duszny procesja z modlitwą wypominkową .  Ze stolika za ławkami możemy wziąć karteczki na wypominki.  W tym roku   modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach w każdy poniedziałek..Przed mszą czytanie wypominek , następnie msza święta.

Od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza , odmówienie modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary  -zachowując inne zwykłe warunki możemy dla  zmarłych  uzyskać  odpust zupełny .

– W pierwszy piątek przed południem odwiedzę chorych . Od 17.00 możliwość spowiedzi -będzie inny spowiednik. Zachęcam do skorzystania dzieci , młodzież – kandydatów do bierzmowania , dorosłych szczególnie tych , którzy pragną ofiarować komunię w intencji swych zmarłych. Po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu  . Zapraszamy do jednogodzinnej wspólnej modlitwy adoracyjnej . Przyjdźmy do Jezusa , by powierzyć Mu swe sprawy – małżeństwa, młodzież , Caritas – na koniec otrzymamy osobiste Jego błogosławieństwo.

– Zaproszenie dla uczestników kół różańcowych – zapraszam na skupienie 19XI  w godz. 9-12.00. W programie konferencja , adoracja , msza święte powstały w ostatnim czasie.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Halina Marek Król Małgorzata Roman Masztalerz Artur Teresa Szewczyk Sabina Nowakowska. Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy o podjęcie dyżuru przez rodziny mieszkające w domostwach ul. Piastowskiej – 23;26 a 35 i 19.

– Zachęcam do lektury tygodników- Gościa i Idziemy.: