Ogłoszenia 4 października 2015XXVII Niedziela Zwykła

– Jutro przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w środę Najświętszej Maryi Panny różańcowej. Zachęcam  do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele o 17.00 – we wtorki i czwartki prowadzą dzieci – w pozostałe dni inne grupy. Jeśli nie możemy przyjść do świątyni podejmujmy  modlitwę różańcową  w rodzinach -jedną dziesiątką różańca. Zachęcam do współtworzenia róż różańca. Dla mężczyzn- plutony różańcowe-mężowie , ojcowie modlą się za swe rodziny, rodzinne róże -gdy oboje małżonków , rodziców modlą się za swe rodziny, dziecięce.

– W sobotę rozpoczęliśmy nowennę – modlitwę  przed uroczystością odpustową Bł. Honorata 13 października. Codziennie do odpustu po mszy będziemy prosić za Jego wstawiennictwem o łaski dla nas i całej wspólnoty. Główna msza odpustowa o 17.30 , której będzie przewodniczył ks. Bp Kazimierz Romaniuk . Ks. Bp poświęci obrazy w prezbiterium. W  przyszły poniedziałek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu a od 16.30 możliwość spowiedzi. Zaplanujmy ten czas- to święto naszego Patrona Bł. Honorata i naszej rodziny parafialnej – opuścić uczestnictwo w liturgii to tak jakby nie przyjść na imieniny kogoś bliskiego.

-Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy XV Dzień papieski pod hasłem –Jan Paweł II –Patron rodziny. Tego dnia będziemy mogli wspomóc ofiarami  „Dzieło nowego tysiąclecia”- fundację która między innymi wspiera poprzez stypendia  edukację młodzieży.

– Jedną z najważniejszych  intencji modlitwy różańcowej w październiku- będzie modlitwa za rodziny- w czasie trwającego synodu poświęconego rodzinie. W tym klimacie troski kościoła o rodzinę zapraszam małżeństwa w niedzielę 18 X o 17.30 na przedstawienie teatralne “Idealne małżeństwo” . Projekcja z rzutnika na plebanii – po filmie spotkanie z małżeństwem z Sulejówka. Całość ok. 90 minut. ZAPRASZAM szczególnie małżeństwa z róż różańcowych. Proszę o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa – do mnie osobiście lub mailowo :bodow@poczta.onet.pl

– 17 października w sobotę proponuję pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt to 50 zł przy zapisywaniu się- do przyszłej niedzieli włącznie.

– W tygodnikach polecam: Gościu- Fałszywa baza danych- Jacek Pulikowski audytor z żoną na synod o rodzinie – o głównym problemie z którym borykają się małżeństwa. W Idziemy-Inwazja masonów- szefowie trzech największych ugrupowań w Portugali to masoni-o niebezpiecznej sytuacji -Marcin Zatyka.

– W piątek o 17.30 msza święta po której ministranci  i lektorzy mają odprawę przed odpustem . Obecność obowiązkowa.

– W środę o 18.15 próba scholi starszej- zapraszamy na przygotowanie uroczystości odpustowej.

– Wśród nas są osoby , które brały udział w rekolekcjach na stadionie narodowym , lub innych poza parafią .Proszę o zgłoszenie o zgłoszenie się do mnie

– Świątynię do liturgii przygotowały : Genowefa Szwajkowska , Maria Jackiewicz Agnieszka Natalia  Maciążek. Dziękujemy za sprzątanie , ułożenie kwiatów i ofiarę.

– Dziękujemy za ofiary wpływające od rodzin na potrzeby Parafii.

Dzień    Intencje  6- 12 października 
 6 X /wt/  17.30   + Siostry Kół Żywego Różańca z Rudy
 7 X /śr/  17.30  + Lecha Leona Wicik zm. z r. Piotrkowicz
  8 X /czw/ 17.30  + Władysławę Chanke /od uczestników pogrzebu/
  9 X /pt/  17.30  + Kazimierę Gańko
  10  X /sb/  17.30  w 34 rocznicę sak. małż. Małgorzaty Mirosława Zgutka
   11  X   niedziela 9.00  w 30 rocznicę sak. małż. Agnieszki i Wiesława11.00 za Parafian

16.00  +Apolinarego Guzek Jadwigę Stanisława Guzek Wiktorię Władysława Augustyniak

 12 X/pon/ 17.30  + Pawła Wasilewskiego ,zm. z r. Wasilewskich Piotrkowicz